Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

24.09.2010

Великі надії зазвичай породжують велике розчарування. З початком виборчої кампанії особливої ейфорії та надмірних очікувань від місцевих виборів у суспільстві сьогодні аж ніяк не спостерігається. Проте жевріє певна надія на те, що «нові» будуть кращі від попередніх. Яким би не був результат місцевих виборів, хто б не став переможцем, принципових змін у системі місцевої влади не відбудеться.

Спробую аргументувати чому.

Останнім часом місцеві органи влади стрімко втрачають свій вплив, роль і значення. Сьогодні менш-більш пристойний бізнесмен місцевого розливу, як правило з сумнівним капіталом, має більше можливостей і ресурсу ніж та сама місцева влада. Саме ці люди нині висувають претензії бути «неформальними місцевими елітами» (здебільшого вкладаючи в це розуміння товщину кошелика чи марку машини), прагнуть не лише мати вплив на владу, але й самі стати владою.

Місцева влада втрачає вплив через відсутність власного потужного фінансового ресурсу. Реальні бюджетні кошти знаходяться в розпорядженні державної виконавчої влади - РДА. Місцеве самоврядування живе на відносно незначні місцеві збори й дотації, які, знову ж таки, розподіляються виконавчою владою.

Розподіл землі та надання дозволів на будівництво, встановлення так званих малих архітектурних форм можна вважати вагомим ресурсом хіба що у Львові та його передмістях.

Власне, без потужного ресурсу й суттєвих повноважень місцева влада перетворюється на формальний атрибут самоврядності громад, а місцеві вибори - на формальну ознаку демократії.

Чи цього ми прагнемо?..

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"