Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

17.09.2010

8 вересня у світі відзначали Міжнародний день солідарності журналістів. Ми, як завжди, якось «не помітили» цього дня. Засновником цієї дати є Міжнародна організація журналістів, що у 1958 році під час IV конгресу у Бухаресті виступила з ініціативою вшанування журналіста і письменника Юліуса Фучіка, страченого гітлерівцями 8 вересня 1943 року. Його написану під час перебування у празькій в'язниці книгу «Репортаж з петлею на шиї» переклали на 70 мов світу.

Останнім часом мене все частіше запитують: «Ну як там нова влада, тисне на свободу слова?». З чистим сумлінням відповідаю: «До нас ця пошесть ще поки не дійшла!».

Журналістів звикли називати «четвертою владою». Три інші «влади» сприймають «четверту», м’яко кажучи, напівсерйозно. Щоправда, кожен заслуговує на те, на що заслуговує…

Часто задаюся запитанням: чи була б Україна нинішня такою, якою вона є, коли б не було Гії Гонгадзе, Бориса Дерев’янка, Ігоря Александрова і багатьох інших, які справді були тією «четвертою владою». Вони знали, про що говорять, їм затикали роти, а вони не хотіли мовчати, вони вірили у справедливість, яка до кінця не куплена і не продана. Врешті, вони підіймали гідність людську, даючи всім хто сумнівався, надію на справедливість.

Що можемо ми? Не мовчати, не спостерігати, коли гноблять і давлять інших колег в надії, що моя хата скраю. У нас ніколи не бракувало тих, хто вмів «жити» з будь-якою владою. З цього приводу Великий Журналіст і просто Людина, у якої й мені пощастило навчатися, - Володимир Здоровега казав: «Свобода слова потрібна не журналістам. Вона потрібна суспільству. Мені, як і мільйонам моїх краян, потрібна ця Батьківщина. Хай ще бідна, але рідна».

З Міжнародним днем солідарності, журналісти!..

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин