Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

23.06.2016

20 років тому, 28 червня 1996 року, незалежна Україна отримала свою Конституцію.

Найідеальніша Конституція - 10 Божих заповідей. Створюючи Основний Закон держави, «писаки» мали б мати ці Заповіді перед собою і якомога частіше піднімати голову, відриваючись від «творчості»…

Українська Конституція 1996 року мала характер ситуативного компромісу. З-поміж пострадянських країн Україна була «пізнім реформатором»: ми дуже пізно почали реформи й були надто нерішучі в державному будівництві. В результаті було побудовано державу, яка працює в інтересах надто малого прошарку населення, а Конституція як документ лише приховувала цю ситуацію. Адже для всіх інших мешканців країни Українська держава до сьогодні працює в режимі «створення перешкод».

Наші “конституційні реформи” носять відбиток високонекомпетентних реформаторів. Кожен із них – і Кравчук, і Кучма, і Ющенко, і Янукович, і вже нинішній Порошенко обґрунтовували свої дії щодо Конституції об’єктивною необхідністю. Але не треба забувати, що в кожного з них у першу чергу були, і є власні політичні мотиви й частіше саме вони, а не суспільний інтерес, брали гору в питанні конституційної реформи. Суспільство тут завжди було радше пасивним спостерігачем, навіть тоді, коли до його думки нібито апелювали, одночасно маніпулюючи нею (як це було під час проведення референдуму Кучмою у 2000 році).

Державу Україну створено в результаті народного референдуму. Можна сперечатися про те, наскільки добре люди усвідомлювали наслідки своїх вчинків на референдумах 1991 року. Однак легітимність сучасної української держави настільки низька, що виключати громадян із ухвалення рішень про Конституцію – контрпродуктивно та аморально. На жаль, з цим категорично не погоджуються нинішні можновладці…

Що є Конституція для пересічної, простої, як у нас кажуть, людини? Це проблема її свободи та її прав. У нас же в Конституції стільки всього зайвого намішано, що, з однієї сторони, мало хто із простих громадян без юридичної підготовки може подужати всі статті, а з другої сторони — в «аматорів» ухилятися від покарання з’являється шанс відшукати пробіли у «прописних істинах», інтерпретуючи їх за своїм бажанням. Звідси і нема відчуття, що Конституція - це «Отче наш», що має виконуватися щосекундно передусім владою. Що проголошені нею права і свободи гарантовані. Тільки тоді ми зможемо будувати свою Європу у своїй Україні. Допоки цього не буде ми й надалі блукатимемо європейськими закапелками у пошуку власної ідентичності.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин