Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

19.02.2010

"Боже, коли це все закінчиться", - доводилось чути останнім часом і від тих, кого звикли вважати пересічними, і від людей, які нині при владі, і від тих, хто туди прагне. Вже навіть було не важливо, чим воно закінчиться, - настільки ця політика і ті, хто у ній крутиться, остогидли.

Переміг Янукович…

Щоправда, ще йдуть суди, але Америка і Європа просто так нікого не вітає наперед…

Нині "в спину" багато хто каже, що Ющенко був слабким Президентом. Не раз Андрійович і сам сіяв зерна сумніву висловлюваннями на кшталт: "Я не політик" і т. д.

Ні, панове, Президент України був інституційно слабкий. І судячи з того, як нині розгортаються події, можливо, у цьому закладено наріжний камінь майбутньої стійкої української демократії. Бо демократія, хочемо того чи ні, тримається на інституційних владних противагах, що унеможливлюють встановлення абсолютної влади однієї особи чи групи осіб…

Конституційна реформа 2004-го року в певному сенсі перетворила Президента в "духовного лідера" нації, українського "аятолу". Над цією "проблемою" Гані Герман треба ще працювати і працювати, бо надто далекий "нинішній" Янукович від цих вимог. І так виглядає, що цією сферою будуть де-факто керувати інші люди…

Сьогодні одна частина держави дивиться на Федоровича з насторогою (і на це дають їй підстави: виборча риторика розрахована на певний електорат). Інша частина радіє, бо прийшов "свій", а найбільша частина споглядає і чекає перших кроків, бо оцінюють по справах, а говорити можна довго і красиво…

Але Бог з ним, з Президентом: що ж робити в цих умовах стороні, що "програла" президентські перегони, але контролює парламент і уряд ?

Відомо, що демократія, як така, не має ніяких внутрішніх механізмів самозахисту, окрім власної тривалої історії, якої немає в Україні, і міцних власних традицій, також не існуючих тут.

Врешті-решт, єфрейтор Адольф Гітлер прийшов в Німеччині до влади в січні 1933-го року цілком законним шляхом, вигравши парламентські вибори. Йому знадобився підпал рейхстагу для зміни правил гри.

Та й Володимир Путін прийшов до влади в Росії законно, вигравши президентські вибори. Йому знадобився Беслан, щоб зламати тендітну демократію Росії.

Але хто б не переміг у майбутній - явній або неявній - парламентській боротьбі, навряд чи Україна отримає виконавчу владу, що відповідає викликам часу.

Є країни "першого світу" - це населення зазвичай зване "золотим мільярдом", виробляє нові ідеї і нові товари, комерційно які втілюють ці ідеї.

Є країни "другого світу" - насамперед це Китай та Індія - дешево виробляють ці товари для себе та країн "першого світу".

Є країни "третього світу", які постачають енергетичні ресурси або сировину низьких стадій технологічної переробки для перших і других.

Є країни "четвертого світу" - не виробляють майже нічого і, фактично, що випали з цивілізації (деякі країни Африки, Гаїті…).

 

Становище країни в "третьому світі" (а саме там перебуває Україна, яка перетворилася на "чавунний" цех світу) нестійке у довгій цивілізаційній шкалі часу.

Зміни в технологіях і навіть у смаках й перевагах населення здатні майже раптово "викинути" країну в "четвертий світ", за межі цивілізації. До цього котимося…

 

Зараз Україна виробляє, мабуть, тільки один конкурентоспроможний продукт - людський ресурс. Можливо, вища освіта - це одна з тих ніш, в яких Україна могла б домогтися відносної конкурентоспроможності.

Перед розмахом цієї цивілізаційної малоістотні хто переміг на президентських виборах, філософічно не важливо. Важливо, що отримає переможець…

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин