Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

23.04.2010

Так все ж таки - Друга світова чи Велика Вітчизняна?

Чесно кажучи, за ті декілька років опісля 2004-го мало б, якщо не всім, то хоча б мислячій частині українців, стати зрозумілим, що "Вітчизняна" походить від слова "Вітчизна". Про яку ж "Вітчизну" йдеться? Про Радянський Союз? Я розумію, що для ветеранів Червоної армії він дійсно був Вітчизною. І коли ми вітаємо їх зі святом Перемоги, звісно, доречніше, з поваги до їхнього подвигу, вживати саме "Велика Вітчизняна війна". Не вина цих зараз уже старих людей, що їх було використано для підтримки нелюдського тоталітарного режиму...

Але ні, останні пропагандивні ролики, які штампують на всіх "українських" телеканалах, нагадують, що надворі не 2010, а як мінімум 1984.

Якщо Табачник хоче, щоб в українських підручниках історії звучало "Велика Вітчизняна", то хай запише туди й іншу правду, що Друга світова війна розпочалася на два роки раніше, 1 вересня 1939 року, з не менш підступного нападу Німеччини на Польщу. І із ще більш підступним ударом, попередньо домовленим у пакті Молотова-Рібентропа, - по Польщі в спину, зі сторони Радянського Союзу, 17 вересня 1939 року.

Якщо ми викидаємо з підручників термін "Друга світова", то значить, що цих двох років війни не було взагалі.

Не було пакту Молотова-Рібентропа. Не було й секретного додатку-протоколу до нього від 23 серпня 1939 року про розподіл територій між нацистською Німеччиною й СРСР.

Не було спільного нацистсько-радянського (!!! ) "параду переможців" в Бресті 22 вересня 1939 року. Як і не було Договору про дружбу й кордон між гітлерівською Німеччиною і Радянським Союзом від 28 вересня 1939-го.

Іншими словами, не було співучасті Радянського Союзу в розв'язанні Другої світової війни. А був лише добрий, білий і пухнастий Радянський Союз, який невинно постраждав від нападу Німеччини.

І не було, значить, багатотисячних жертв нелюдських репресій комуністичного режиму на Західній Україні, зокрема і на Жидачівщині.

Напередодні Дня Перемоги часопис "Новий час" ініціює "круглий стіл" на тему "Друга світова чи Велика Вітчизняна". До дискусії запрошуються представники політичних партій, громадських організацій, небайдужа громадськість. Свою участь можна підтвердити, зареєструвавшись у редакції часопису.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"