Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

7.05.2010

«Свобода слова потрібна не журналістам. Вона потрібна суспільству», - казав Володимир Здоровега, метр української журналістики та публіцистики, у якого й мені пощастило навчатись. Якби журналісти «Експресу» 3 травня не прикували себе ланцюгами до потяга, то, можливо, ніхто б і не звернув уваги на Міжнародний день свободи преси в Україні.

Пригадую передвиборчий ефір у Шустера колишнього лідера Партії регіонів, а нині президента Віктора Януковича. На пряме запитання ведучого, чи гарантує той свободу слова, Федорович з притаманною йому щирістю, не задумуючись, відповів: "Гарантую…".

Нинішній владі подобається порівнювати українську дійсність з російською. Щоправда, ми практично нічого не знаємо про сусідську журналістську дійсність, окрім того, що час від часу там "кудись" зникають ті відчайдухи, які наважуються перечити чи задавати незручні запитання кремлівській владі та оточенню. Останній приклад - зникнення "блогера", який, увійшовши на сайт президента Чечні, висловив кілька думок з приводу…

Експерти у медійному середовищі кажуть, що сьогодні багато хто з тих, хто прийшов до влади, внутрішньо готові вводити цензуру на кшталт російської. Тільки ще бояться і чекають слушного моменту…

Професор Здоровега у свій час наголошував: "Без свободи слова не те що демократії не буде, а нормальна держава існувати не зможе". Дуже багато наших керівників, особливо на низах, просто не розуміють, навіщо державі ЗМІ. Той керівник, на жаль, знає тільки одне: "хвали мене", "пиши позитивне", "не винось сміття iз хати". Оті урядові чиновники поутворювали собі інформаційні служби. Ніби все як у Європі, а насправді ми не маємо інформаційних служб. Ми маємо специфічну цензуру, яка обмежує доступ суспільства до інформації.

Існує ще один аспект несвободи ЗМІ. Йдеться про своєрідну соціально-психологічну глухоту. Нас не слухають, а точніше слухають, але не чують, не реагують. Ви собі пишіть своє, а ми робимо своє. Виходить так, що ми не "четверта влада", а, як каже мій один друг, "п'яте колесо до воза"!..

З Міжнародним день свободи преси, колеги журналісти!

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин