Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

25.06.2010

Якось прочитав інтерв’ю «класика російської політики» пана Черномирдіна, який висловився про владу Януковича у статті «Дискусії заважають справі».

 

 

На його думку, нинішня влада займається роботою, і важливим її здобутком є відсутність протиріч: «Дискусії відволікають від справи, висловлюються образливі слова. Це заважає справі».

З цього приводу згадалася ще зі студентських років монографічна розвідка одного з основоположників українського націоналізму Миколи Сцімборського - «Націократія». Так от, у розділі «Фашизм» автор констатує, що за диктатора Муссоліні вся мафія виїхала з Італії…

«Дуче» зробив просто: зібрав ватажків-мафіозі і заявив: «Хлопці, рухайте звідси мешти, бо перестріляю всіх без дискусії…».

А ще Сцімборський писав про демократію і парламентаризм: «У стремлінні здобути виборчі голоси партійні чинники послуговуються різного роду груповими блокуваннями, закулісними інтригами, неморальними компромісами, підкупом і корупцією, як також і штучними засобами впливу на суспільну опінію в бажаному для них напрямі. Ці методи профанують і викривлюють значення самого виборчого принципу, і перетворюють проголошену демократією за «святе святих» свободу слова й думки в спекулятивний середник збаламучення, засліплення, обдурення і провокування народних мас з однією метою: «вибити» з них побільше голосів за кандидата даної партії...».

Це написано 1935 року.

Відчуваєте різницю?..

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"