Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

14.03.2015

40 днів, як немає з нами Кузьми Скрябіна…

 

Поети і музиканти штибу Кузьми – просто так не приходять на нашу грішну землю. В цьому є, без перебільшення, якась вища місія. Андрій теж був далеко не «святим», проте, на відміну від нас, він про ті наші гріхи говорив щиро і відверто. За тією, здавалось би, простотою і життєрадісністю, оптимістичністю і енергією стояв харизматично правдивий, справедливий, негнучкий, а значить, для багатьох і зручний наш земляк з Новояворівська.

 

У його творчості було все: і лірично-зворушливі «Старі фотографії», одна з моїх улюблених «Мам», і разом з тим гостро-соціальні та протестні - «Кинули», «Руїна», «Історія», і ще багато таких, які входять у рубрику «заборонені»… Але всі ці пісні є не фальшивими, і кожен бачить у якомусь стовпчику чи вислові частину себе, свого вчинку чи життя.

Як не дивно, його поважали як у нас на западенщині, так і у східних областях, незважаючи навіть на мову і говірку. Скрябін був справжнім… На жаль, у нинішньому світі нам всім доводиться грати ролі. А він був таким, яким є. Думаю, що пам'ять про Андрія Кузьменка житиме у його піснях, які обов’язково щодня включатиму, щоб почути вже у пам’яті закарбовані мелодії з такими, пронизуючими душу, словами.

І насамкінець. Його «По-моєму, чувак, нас кинули» - ще довго залишатиметься актуальним. Якщо мовчатимемо. Він – не мовчав…

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"