Прочитай дитині казку

Працівники Ходорівської бібліотеки-філії для дітей, щоб прищепити і виховати любов до книги, дошколярикам, які записуються до бібліотеки, читають вголос казки.

Любов до рідної мови, до рідного краю починається з любові до народної творчості, до казки. Чи знайдеться на світі дитина, яка хоч раз не мандрувала чарівною країною казки. Багато хто рушав до неї, дивовижної, таємничої, доброї, мудрої і справедливої ще крихітним малятком, міцно вхопивши за руку свою бабусю чи дідуся, татка чи маму.

У безмежному морі української народної прози на чільному місці знаходиться казка. Серед легенд, переказів діти безпомилково пізнають її. Завжди з радістю зустрічаються із знайомими героями: Лисичкою-сестричкою та Івасиком-Телесиком, Котигорошком та Охом. Казки – це золота скарбниця, з якої діти черпають діаманти та самоцвіти народної мудрості.

 

Про неперевершене значення казки в житті дитини добре знають працівники Ходорівської бібліотеки-філії для дітей. У молодшому відділі обслуговування бібліотеки оформлено книжкову виставку «Країна казкова – країна книжкова», де зібрано найкращі збірки казок. А щоб прищепити і виховати любов до книги та пробудити бажання читати казки, кожному дошколярикові, який записується до бібліотеки, бібліотекар читає вголос казочку.

Нині XXI століття. А перше місце серед дитячої літератури займає казка. Адже це храм людської мудрості. Казки пишуть і в наш час. Так, видатний педагог В. Сухомлинський написав безліч повчальних казок. Він ставив собі за мету таким чином виховати у дітей почуття доброти, чуйності, співпереживання, взаємовиручки. «Дитячі роки, - писав педагог, - той вік, який ми вважаємо віком безтурботної радості, гри, казки – це джерело життєвого ідеалу від того, що відкрилося дитині в навколишньому світі в роки дитинства, що викликало й подив, і захоплення, що обурило і примусило плакати не від особистої образи, а від переживання за долі інших людей – від цього залежить, яким громадянином буде наш вихованець».

Розуміючи значення цих слів, бібліотекар молодшого відділу обслуговування Лілія Магац, вирішила піти в дошкільний навчальний заклад «Вишеньки» і прочитати там казку в I-й старшій групі (вихователі Н. Лушпак, Н. Декус) і тим самим започаткувавши традицію голосного читання казок у дитячих садочках відомими, шанованими особистостями міста. Все це задумано для того, щоб у серцях маленьких книголюбів ніколи не згасав спогад про чудову країну казок.

- Ось тоді ми, дорослі, зробимо хорошу справу для підростаючого покоління: виховаємо в дітей любов до читання книг і долучимось до соціального проекту «Книга творить Людину», який ініціював лідер музичного гурту «Океан Ельзи» С. Вакарчук. Кандидати в депутати до місцевих рад, на посади голів міст, сіл та селищ також можуть стати бажаними гостями у дитячих садочках.

Нагадаю, що p 16 вересня у м. Львові протягом 4 днів тривав 17-й Міжнародний форум видавців, гасло якого – «Час читати!»,- переконана Лілія Магас.

Отож читайте і слухайте, вивчайте, переказуйте казки. Нехай вони ідуть світом, нехай живуть серед нас, виховуючи наших діточок, вчать, як треба по правді жити.

Оживе Україна,

Коли допоможемо книзі,

Всіх огорне вона задушевним теплом,

Будуть діти міцніші незламної криці,

Не грошима багаті – вселюдським добром.

Марія ТАТЧИН.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"