Підготовка до виборів

2 вересня в райдержадміністрації відбулась зустріч влади, лідерів районних осередків політичних партій та громадських організацій.

На порядок денний виносились проблеми соціально-економічного розвитку району та підготовка до місцевих виборів. В обговорені взяли участь голова райдержадміністрації С. Коваль, заступник голови районної ради М. Марків, голова РО СПУ Р. Шевчук, керівник РО КПУ Н. Дуда, РО «Сильна Україна» - І. Николин, РО ПП «Наша Україна» - І. Процан, ВО «Батьківщина» - Я. Майкут, РО УНА - С. Рій, УРП «Собор» - М. Горачек, «Союз українок» - О. Безкоровайна, Суспільна служба України -С. Толох, Братство ветеранів «ОУН-УПА» - Г. Дидина, Благодійний фонд музею-садиби гетьмана І. Виговського - С. Ревуцький, голова товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Р. Чорний, керівник громадської організації ветеранів України Ф. Боднар, керівник ГО «Наші візії» О. Баранкевич, начальник відділу питань внутрішньої політики, зв'язків із ЗМІ та громадськістю апарату РДА О. Хемій, керівник відділу у справах сім'ї та молоді О. Хомин, керівник відділу з питань фізичної культури та спорту Й. Будзінський, заступник голови райдержадміністрації О. Кизима.

Голова РДА С. Коваль проінформував про складну ситуацію із наповненням районного бюджету (93% виконання), про ситуацію на ВАТ «Жидачівський ЦПК», а також відзначив добру роботу кількох підприємств, зокрема ТзОВ «Монді Пекеджінг Бегс Юкрейн», Кохавинської паперової фабрики, ТзОВ «Дунапак-Україна», ТзОВ «Галпак», ТзОВ «Ходорівський м'ясокомбінат». Неоднозначною ситуація є на «Поліграфмаші» (зберігається заборгованість із заробітної плати) та Гніздичівському спиртзаводі, який практично не працює. С. Коваль поінформував про ситуацію в АПК району, про свою нещодавню зустріч фермерами, про наслідки повені, етапи відновлення пошкодженого внаслідок пожежі багатоквартирного житлового будинку в м. Ходорові.

Одну з найбільших проблем району - жахливий стан доріг - нинішня влада намагатиметься вирішити за рахунок відкриття у районі ліцензійного гравійного кар'єру та відновлення роботи асфальтних заводів (за кращих часів у районі було три таких заводи).

Голова РДА бачить розв'язання проблеми високих цін на медикаменти шляхом створення мережі аптек низьких цін. А для поліпшення соціально-економічного становища району не виключено, що доведеться брати короткострокову позику.

Щодо суспільно-політичної ситуації, то С. Коваль зазначив, що в тому, щоб місцеві вибори відбулися прозоро та демократично, мають бути зацікавлені всі осередки політичних партій.

М. Марків говорив про ситуацію в закладах освіти і охорони здоров’я, про майбутній кількісний склад районної ради (який не зміниться й надалі налічуватиме 66 районних обранців), місцевих рад району, інформував про підготовку до виборів районної ради. І. Процан порушив проблеми реорганізації закладів освіти, охорони здоров'я.

С. Толох інформував про перший етап реформування системи охорони здоров'я. Підсумовуючи діяльність Суспільної служби, зазначив, що за 12 років громадською організацією до району залучено близько мільйона гривень із різних міжнародних фондів для реалізації проектів. Загострив увагу на ситуації із захворюванням на туберкульоз, зазначивши, що держава з цього приводу прийняла низку законів, які не виконуються владою різних рівнів. За 7 років від туберкульозу померло 183 людей. Із 30 осіб, які захворіли цього року, 29 працездатного віку. Велике занепокоєння викликає й поширення дитячого алкоголізму. У районі чомусь не поширюється досвід школи сприяння здоров’ю. Також п. Толох звернув увагу на те, що у районі практично відсутні самоорганізації населення, статути територіальних громад.

Певні зауваження в учасників зустрічі виникли щодо ідеї впровадження соціальних аптек. Зокрема І. Николин сумнівається, чи не призведе це до монополії і, як результат, зникнення місцевих аптек. О. Безкоровайна у свою чергу цікавилась, чи вдасться вирішити проблему із ліками для пільгових категорій громадян.

Ідею аптек із низькими цінами підтримали В. Левко, М. Горачек. На їх думку, це приведе до конкуренції на ринку послуг.

В. Левко категорично відкинув ідею районної влади брати будь-які позики. На його думку, у районі ще не настільки критична ситуація для того, щоб влазити у борги. Закликав більш ефективно використовувати ресурси та кошти бюджету і запропонував внести певні корективи до Програми соціально-економічного розвитку, також відновити при райдержадміністрації посаду спеціаліста із захисту прав споживачів.

О. Баранкевич порушила питання підвищення цін на газ, зазначивши при цьому, що уряд призупинив підняття заробітних плат бюджетникам.

Р. Чорний говорив про проблеми в шкільництві, зокрема про мізерні кошти на харчування у школах, проблеми із доведенням учнів.

С. Рій загострив увагу на проблемах діяльності правоохоронних органів, висловив пропозицію запросити правоохоронців на чергову зустріч із представниками громадськості. Також звернув увагу на необхідність контролю за використанням земель орендарями, зокрема негативний вплив на екологію та якість ґрунтів надмірного використання гербіцидів і мінеральних добрив.

С. Ревуцький говорив про багату історико-культурну спадщину району, торкнувся проблем фінансування спорудження пам'ятного знака на честь Конотопської перемоги. За попередньою інформацією, відкриття стели планується на свято Покрови 14 жовтня.

Насамкінець учасники домовились, що надалі такі зустрічі будуть частими.

Оксана ФРАНКІВ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"