Передплата друкованого видання на 2020 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Будинок щасливого дитинства

21 серпня урочисто відкрили перший в районі дитячий будинок сімейного типу. Перші його мешканці – 12-річний Володя із сестрами 9-річною Юлею та 8-річною Лілею, а також 7-річний Адрійко із 10-річною сестричкою Евеліною та 2-річною Юліанкою.

Попри певні негаразди, перепони, що супроводжували ці два роки підготовку до відкриття, будинок більш як місяць тому гостинно прийняв своїх перших жильців. І відтоді всі з великим нетерпінням очікували на освячення нового щасливого дому.

 

Суботнього ранку святково одягнені діти та батьки-вихователі зустрічали численних гостей, які приїхали, щоб привітати нову велику родину в їхньому будинку. Провідати і подивитись, де відтепер мешкатимуть їхні односельчани Фастнахти і їхні діточки, до Володимирців приїхали сільський голова с. Млиниськ Г. Юхман разом із своїм колективом, священик о. Роман, директор Млиниського НВК Д. Багрій, а також працівники дошкільного закладу «Вишенька» Млиниського НВК, де донедавна працювала п. Світлана.

Привітати батьків та дітей із новосіллям приїхали голова Жидачівської РДА С. Коваль, заступник голови районної ради М. Марків, заступник з гуманітарних питань голови РДА О. Кизима, сільський голова с. Володимирців В. Ємець, керівники і колективи служби у справах дітей, центру соціальних служб у справах сім’ї дітей та молоді Н. Гавдик та М. Ключик, керівники відділів сім’ї і молоді, фізичної культури та спорту, представник відділу освіти, головний лікар Жидачівської ЦРЛ, прийомні сім’ї Голубовських, Олійник та Попович.

Свою підтримку шістнадцятій сім’ї в області, яка взяла на виховання дітей, засвідчили заступник начальника СуСД Львівської ОДА Л. Гладка, директор Львівського ЦСССДМ Я. Бордіян, начальник відділу методичного забезпечення ЛОЦССДМ Наталя Тибура, яка є й керівником тренінгового курсу по навчанню потенційних прийомних батьків та батьків-вихователів.

Окрім теплих слів підтримки, кожен із гостей приніс подарунки для дітей: іграшки, м’ячі, солодощі, канцтовари, медикаменти, підручники. Бажаний подарунком, про який діти мріяли – комп’ютер, їм привезли представники Партії регіонів.

Від начальника Пенсійного фонду, а донедавна заступника голови РДА з гуманітарних питань Ігоря Пирога, який останнім часом опікувався підготовкою будинку до поселення у нього сім’ї, новостворена родина отримала в подарунок ікону Матері Божої. У свою чергу Світлана та Андрій подарували п. Ігорю картину, зроблену малечею у подяку своєму «хресному батькові», як тепер називають його діти.

Освятили дім, помолились за щасливе проживання у ньому сім’ї Фастнахтів та їхніх вихованців парох Володимирців о. Мирослав разом із о. Романом. Парох села Володимирів, побажавши родині злагоди та Божого заступництва, подарував їм ікону всіх українських святих, дитячу релігійну літературу.

За цей час, відколи дітки переїхали у своє нове помешкання, воно змінилося вражаюче. Наповнилось радісним дитячим щебетом, сміхом, метушнею – це найголовніше. А ще тут завдяки дбайливому та творчому підходу сім’ї Фастнахтів створена атмосфера домашнього затишку, відчувається, що тут турбуються про кожного малюка.

На перший погляд дивно, що діти до чужих людей звертаються «мамо» і «тату», але, побувши в їхньому колі, розумієш, що інакше й бути не може. Адже любов, повага, розуміння здатні творити чудеса.

У сім’ї є свої правила, яких дотримуються і діти й батьки. Так, діти знають, що вони одна велика сім’я, тому згуртовані й готові постояти один за одного. Отчий дім – школа для дітей. Все тут будується на довірі та взаєморозумінні. Є тут і обов’язки: пообіцяв – зроби, насмітив – прибери, розкидав – поскладай. Усі, хто чемно слідує правилам та не ображає один одного, отримує похвалу й маленькі сюрпризи.

Звісно, не все так щасливо, як би хотілося. У кожної дитини свій характер, темперамент, адже кожна з них - вже особистість. Глибокий слід у дитячих душах залишився і від пережитого непростого життя із рідними батьками. Потрібно немало часу, терпіння, любові, щоб зникли всі тривоги, щоб діти почували себе у надійних та лагідних руках, відчули, наскільки їх люблять і готові допомогти у важку хвилину: пригорнути, поспівчувати, порадити, поговорити чи просто вислухати. Для батьків-вихователів починається важкий шлях випробувань і водночас сповнений радісних переживань за дітей, за кожний їхній успіх у навчанні, дружбі, загалом у житті.

Першу спільну перемогу родини запрошені гості мали змогу побачити вже у день відкриття сімейного будинку. Батьки-вихователі разом із своїми дітками підготували чудову концертну програму, де були вірші, пісні, присвячені батькам, родині, Україні. Своїм щирим виступом діти вразили усіх без винятку. Тим паче, що їм є на кого рівнятися, адже їхній батько й сам любить співати, і навчає цьому інших як директор Народного дому в с. Млиниськах. Також підтримали малечу своїми виступами і художній керівник Народного дому, студентка Львівської консерваторії Вероніка Посацька та Роман Краївський, також із Млиниськ.

Відкриття першого на Жидачівщині будинку сімейного типу для дітей, які опинилися в кризовій ситуацій, не було б можливе без допомоги благодійників, спонсорів, людей доброї волі, а це: ДП «Львівська обласна дирекція з протиповеневого захисту», ТзОВи «Скиба-С», «Промтех», «Жидачівській сирзавод», «Сигма», «Потужність», «Укр-ТАУЕР», магазин «Крез», ФГ «Любомир», «Птиця», «Обелікс», ПП «Укркком», Жидачівська райспоживспілка, «Приватбанк», «Кредобанк» В. Алімова, Н. Мисак, О. Кузишин, О. Курпіта, В. Швед, О. Шевченко, І. Гебра, І. Гнидка, І. Захарко, В. Жуковський, С. Федан, І. Николин, Кореновський, В. Осадчук, Д. Недвига, І. Чорнейко, О. Підлісецький, Я. Ілюк, М. Кузів, В. Лисак, В. Попадин, В. Ревер, М. Богів, У. Костенко. Щира подяка усім, хто не стояв і не стоятиме осторонь таких добрих і потрібних справ.

Оксана ФРАНКІВ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"