Передплата друкованого видання на 2020 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Живи й процвітай, Україно прекрасна, для щастя, любові й добра!

Рівно 19 літ виповнилося нашій незалежній Україні, про яку мріяли, за яку боролися наші славні предки. Цей день святкують усі її сини і доньки, звідусіль линуть пісні і молитви за її щастя й світлу долю. Й у старовинному Удечі широко проходило відзначення уродин рідної держави. Ще напередодні, недільного дня 22 серпня, на стадіоні ДЮСШ відбулися турнір з футболу на «Кубок Удеча», зорганізований ЖДЮСШ щза сприяння відділу з питань фізкультури і спорту РДА. Участь у ньому брали учні дитячо-юнацьких спортивних шкіл інших районів Львівщини та областей України. Переможцями турніру стала команда з Івано-Франківська, на другому місці – вихованці СКА ДЮСШ м. Стрия, на третьому - Жидачівської ДЮСШ. Найкращим гравцем визнано нашого юного земляка Мар’яна Луціва.

Переможці та призери турніру нагороджені кубками, медалями, грамотами. Від голови РДА їм було презентовано музичні диски.

А вже 24 серпня перед початком урочистостей, у скверику біля МБК «Папірник» проходив районний турнір з волейболу, організатором якого виступив відділ з питань фізкультури і спорту РДА. Участь у ньому взяло 30 мешканців Жидачева. Перше місце здобула команда капітана Володимира Сікорського, друге –Тараса Свередюка, третє – Назара Генеги. Команди-переможці були нагороджені призами.

Власне відзначення Дня Незалежності України проходило на концертному майданчику у цьому ж сквері. І відбулося тут справді гарне і славне дійство, що стало справжнім подарунком для міста.

Ведучі свята – директор районного Народного дому О. Максимів, методист РНД Марія Лесів, учасники художньої самодіяльності НД смт. Гніздичева Володимир Сушко і Роман Павловський поетичним щирим словом вітають святочну громаду. Вояки Братства ОУН-УПА разом з представниками молодого покоління під звуки маршу вносять Державний Прапор України.

Зведений хор журавнівського та піддністрянського колективів (диригент Іван Максимців) у супроводі народного оркестру Жидачівської дитячої музичної школи виконує Державний Гімн України.

До слова запрошуються голова РДА Сергій Коваль, голова районної ради Роман Баліцкий і міський голова Михайло Щуйко. У їх виступах звучать вітання, щирі побажання, заклики до єдності, розвою українського суспільства.

І знову співає зведений хор, у його виконанні лунають пісні лунають «Боже великий, єдиний» та «Горіла золота заграва», які викликають справжнє духовне піднесення. Й увесь святковий концерт пройшов, як на одному диханні. Свої творчі доробки дарували мешканцям міста, його гостям самодіяльні артисти Жидачівщини, що радували своїм талантом і самобутністю. І насамперед це були колективи, яким присвоєно звання народних: хор «Дністряни» Піддністрянського НД (керівник І. Максимців), хор «Дністер» Журавнівського НД (В. Кравчук), ансамбль «Лілея» РНД (Н. Струтинська), танцювальний ансамбль «Молодість» (Л. Пакош) РН, танцювальний ансамбль «Наддністрянка» (Ю. Коцовська), колективи Гніздичівського НД «Кошики» (В. Сушко) та «Берегиня» (О. Сушко), ходорівські колективи «Калина» (В. Презлята), «Заграва» (В. Мортук), гурт «Горлиця» (Д. Катола) Сугрівського НД, оркестр ЖДМШ «Дністрові зорі» (М. Жовтий), співочий колектив «Юшківчанка» (М. Шеделко) Юшківцівського НД. Захоплення у глядачів викликав і спів солістки Марії Лесів, сімейного дуету з Гніздичева Марії й Ірини Пиріг. Усім артистам наші жидачівські городяни дякували за надзвичайно гарні виступи, це направду було чарівне дійство, яке прикрасило усе свято. А фінальним акордом святкового концерту став виступ улюбленого гурту «Галичани» (В. Кузишин), що дарував своїм землякам диво-сузір’я української пісні.

Жидачівські мешканці мали можливість також помилуватись світлинами фотостудії «Оберіг» (керівник М. Дубик). На виставці були представлені чудові фотороботи М. Дубика, Т. Мацука, І. Лалака.

Квітуй, Україно, і слався в віках!

Хай ім’я твоє не згасає,

Хай Божа тебе опікає рука

І вольності дух нас єднає!

Світлана УШАКОВА.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"