Ювілейний турнір на приз «Нового часу» в Новошино

Визначено призерів ювілейного XV традиційного шахового турніру відкритої першості на приз часопису «Новий час». Тут вкотре переконливу перемогу здобувають члени шахового клубу смт. Гніздичева.

Цьогоріч турнір проходив 8 серпня у с. Новошино, що неподалік смт. Журавна. Люб’язно погодились прийняти учасників змагань та посприяли в їх організації дирекція Новошинської загальноосвітньої школи I-II ст. та її директор Ганна Іванівна Зіняк.

Ювілейний шаховий турнір на призи «Нового часу» приурочений 20-річчю виходу першого номера газети та пам’яті Івана Федоровича Зіняка жителі Новошина, вчителя фізкультури, шанувальника шахів, який заохочував до цієї інтелектуальної гри учнівську молодь, неодноразово організовуючи поїдки школярів на районні та обласні змагання.

Саме село Новошино, на розвиток якого свого часу покладались великі надії (тут на повну потужність працював алебастровий завод), сьогодні хоч і «призабуте», та небезперспективне. Його віддаленість від головних автошляхів району (маршрутка курсує лише з ходорівського напрямку) не робить село менш привабливим для життя й особливо для розвитку тут рекреаційної зони для активного відпочинку. Межує Новошино з Рогатинським районом Івано-Франківської області.

Незважаючи на таку віддаленість місця проведення турніру, всі учасники, які виявили бажання позмагатися, змогли безперешкодно дістатися до села в цьому посприяв директор Журавнівського НВК В. Цукорник.

У ювілейному турнірі заявилась рекордна кількість учасників - 31. Не пропускають жодних турнірів, організованих «Новим часом», шахісти із м. Нового Роздолу та Рогатина, а цьогоріч до них приєднався учасник із с. Маняви Івано-Франківської області. Як бачимо, шаховий турнір помалу стає не лише міжрайонним, а й міжобласним.

Перед початком турніру головний редактор часопису Жидачівщини «Новий час» Андрій Данилець привітав учасників змагань, побажав їм впевнених та результативних перемог на шахівниці.

Турнір проходив за швейцарською системою у 8 турів по 2 гри, що тривали 20 та 5 хвилин кожна. Суддя змагань Іван Гілецький, розподіливши учасників, оголосив про початок змагання.

Як і в кожній грі, тут не обійшлося без інтриги. За результатами 7 турів впевнено лідирував переможець XIII турніру Андрій Кобрій, за ним по п’ятах йшли Ігор Пиріг, Євген Трушак, Василь Ковтало, Іван Гілецький, Ігор Заболоцький, Михайло Барабан, Омелян Малик, Богдан Джус і замикав десятку Степан Воляк. Проте в підсумку картина кардинально змінилася: позиції лідера перебрав на себе Ігор Пиріг, а Андрій Кобрій опинився на 7 позиції.

Отже, призером відкритої першості на приз «Нового часу» став гніздичівець Ігор Пиріг (11,5), який окрім грошової винагороди отримав кубок «Нового часу». Срібло виборов Ігор Заболоцький (11,5), який лідеру поступився лише коефіцієнтом, а бронза дісталась Івану Гілецькому (11). У десятку ввійшли Євген Трушак, Михайло Барабан, Василь Ковтало, Андрій Кобрій, Омелян Малик – з рівним рахунком у 10 очок далі Іван Березовський та Михайло Федоришин.

Доволі впевнено себе почували на шахівниці юніори змагань брати-близнюки Дмитро та Микола Воробці з Рогатина. Хлопці вперше взяли участь у нашому турнірі й заявили про себе високими результатами у Дмитра в підсумку 8,5 очки у Миколи – 8. Отож за жагу до перемоги вони отримали нагороду від «Нового часу».

Разом із дорослими шахістами змагалися юнаки та діти. Непогану підготовку демонстрували Богдан Лешко (неодноразовий учасник із Ходорова), Андрій Лащівський, Сергій Айф, Ростислав Зіняк та Олег Кава.

Звання «наймолодший учасник турніру» дісталося Павлу Кучменді, який, до слова, гідно виступав на шахівниці.

Найстаршим гравцем XV шахового турніру став ходорівчанин, суддя багатьох наших шахових змагань Олег Гулей.

На змагання інтелектуалів до Новошин завітали гості з району - голова РДА Сергій Коваль та прокурор району Властимира Шкрибало, які від себе також привезли нагороди призерам.

Перед тим, як перейти до нагородження переможців та призерів, гості та учасники відкритої першості хвилиною мовчання вшанували пам'ять Івана Федоровича Зіняка.

Проведення шахового турніру стало можливим при допомозі та сприянні генерального спонсора ТОВ «ВіналАгро», а також В. Гребеня, С. Подвадцятника, Д. Матвіїва. Особлива подяка Ганні Іванівні Зіняк та Властимирі Юріївні Шкрибало.

Оксана ФРАНКІВ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"