Передплата друкованого видання на 2020 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Коли за димом не видно небезпеки

Спалювати сміття, побутові відходи, листя на присадибних ділянках заборонено (пункти 3.6.14. Спалювання всіх видів відходів на території домоволодінь і в сміттєзбірниках забороняється. 3.7.4. Прибудинкова територія повинна постійно утримуватися в чистоті, систематично очищатися від сміття, тари, опалого листя. Витяг із Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій.). Про це знають, але часто нехтують, бо, мовляв, десь же треба це сміття дівати. Звісно, своє подвір’я ближче, і хочеться, щоб воно було чистим. А те, що таке прибирання як спалювання сміття завдає шкоди здоров’ю, – вже нікого не хвилює. А даремно. Минулого року за порушення законодавства екологічною інспекцією району складено протоколи та накладено штрафи на мешканців м. Жидачева. Цього року заяв від жителів району не надходило, зазначив головний спеціаліст Держу правління ОНПС у Львівській області Я. Костур.

Проте випадки спалювання побутових відходів, особливо сухої трави, листя, стерні, непоодинокі.

Минулого тижня до редакції газети звернувся житель с. Подорожного, ветеран війни, 79- річний Михайло Іванович Зварич із скаргою на те, що 5 серпня його сусід спалював сміття, а на його зауваження відреагував лайкою та погрозами.

- У мене жінка хвора на цукровий діабет, перенесла важку операцію, спати ночами не може, постійно приймає знеболювальне, а тут ще й дим заважає дихати. Донька приїхала у відпустку, в неї астма. Я своє сміття вивожу на смітник, чому так не можуть робити інші? - скаржиться Михайло Зварич.

Чоловік звернувся до дільничного інспектора та редакції «Нового часу».

Окрім дільничного, скаргу можна і потрібно подавати в місцеві органи влади, а якщо її не задовольнили - в Державну екологічну інспекцію (м. Жидачів, вул.. Мазепи, 28, тел: 32-083), пожежну службу, районну санітарно-епідеміологічну службу. Якщо немає реакції - то й в прокуратуру.

Відповідно до стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків Кодексу України про адміністративні правопорушення: випалювання стерні, лук, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 грн - громадянам; від 850 до 1190 грн - посадовим особам. За особливо великі збитки передбачена і кримінальна відповідальність).

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 680 грн, на посадових осіб від 1190 до 1700 гривень).

Не зайвим буде нагадати, якої шкоди завдає таке негосподарське поводження із побутовими відходами.

Так, при згорянні, скажімо, поліетиленового пакета в повітря викидається до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони, як правило, стають причиною дертя в горлі, кашлю. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, що призводять до респіраторних захворювань. Постійно подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти. До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди і можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.

Не думаю, що комусь із нас захочеться вдихати такі «корисні» сполуки.

Окрім цього, в спекотні дні, коли температура повітря зашкалює, розпалювати відкриті вогнища категорично заборонено.

У районі розпорядженням голови РДА створено штаб для координації дій з проведенням заходів щодо мінімізації можливих наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пожежною небезпекою.

Так, за свою легковажність штрафом відбувся 34-річний мешканець району, який розпалив багаття у лісі. Як повідомили в Жидачівському РВ ГУ МНС, під час проведення спільної рейдової перевірки мобільно-оперативною групою виявлено несанкціоноване розведення багаття у лісовому масиві с. Монастирця. За цим фактом лісничим Журавнівського лісництва складено протокол про адміністративне правопорушення вимог лісового законодавства. Винний у порушенні правил пожежної безпеки в лісі вже сплатив штраф.

Оксана ФРАНКІВ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"