Передплата друкованого видання на 2020 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Одне з найменших сіл району вперше відсвяткувало свій день народження

«Людині не досить просто жити. Щоб жити, потрібні Вітчизна, свобода і пісня», - писав П. Загребельний у «Роксолані». Отже, на першому місці в людини – Вітчизна. І найперше - як отчий дім, з якого вона виросла й пішла у світ із любов’ю та пошаною до рідного краю. Тому не дивно, що все частіше стали вшановувати День села. Минулої неділі уродини свого села відсвяткували й жителі Закривця.

Мабуть, у районі мало хто чув про хутір Закривець, що розкинувся неподалік с. Трибоківців у Баковецькій сільській раді, адже він з його жителями «заховані» далеко від людської суєти у лоні природи. Хоча закривчани й не скаржаться на брак цивілізації, проте й вони, як й жителі повноцінних адміністративних одиниць, прагнуть до самоідентифікації, самовираження. Вони не хочуть, щоб їх приписували до котрогось із сіл, в цьому випадку до Трибоківців, а вважали жителями окремого населеного пункту Закривця.

Тому це свято - спроба заявити, що ми є, ми ось тут поруч з вами живемо. Ми так само, як і ви, працюємо, радіємо, плачемо, одружуємось, народжуємо дітей. Ми також, як і ви, любимо свою батьківщину, де живемо з покоління в покоління, плекаючи пам'ять про свій рід. Завдяки вихідцям із села, таким як Іван Тихий, який хоч і мешкає у Дрогобичі, але ніколи не забуває про рідну сторону, і жителям хутора, сільському голові стало можливим таке святкування. До слова, Іван Тихий, який довший час працював редактором дрогобицької газети «Зоря Галицька», багато доклався до того, щоб про Закривець довідалось якомога більше людей. Для цього навіть запровадив своєрідну сторінку в Інтернеті «Закривець і закривчани». Також він разом з іншими ентузіастами спричинився до будівництва каплички та проведення тут Дня села.

Отож, як зазначив Іван Тихий, Закривець розташований на відстані 50 км від Львова у напрямі Нових Стрілищ. Історія Закривця сягає у глибоку давнину. За розповідями старожилів, тут колись був великий населений пункт з церквами, монастирями, лікувально-оздоровчими «Ласками», який спалили турки. Початок відновленню населеного пункту поклав Максим Підвірний, який на початку 19 століття побудував тут хату. У 50-60 роках минулого століття тут мешкало близько ста людей. Нині у Закривці - 26 осіб, які живуть дружньою родиною. У цьому мальовничому куточку Опілля протікає річка Любешка, прекрасна екологія, чудова вода, що має неабиякі лікувальні властивості, здібні роботящі люди. Основна частина святкування розпочалася з молебня, який відправив о. Григорій Подоба. Біля пам’ятника, спорудженого на місці загибелі воїна Української Повстанської Армії Василя Липи («Валюта»), відправлено панахиду за полеглими за волю України.

Відтак розпочалися концертне дійство, ігри, розваги. Основною особливістю свята була чисельна участь у ньому молоді, що для хутора не є звичним явищем.

Поздоровив громаду пятого "села" сільської ради сільський голова с. Баківців І. Лалак. Він під супровід зведеного хору Баковецької сільської ради «Барвінок» щедро роздавав нагороди і подарунки. Відзначено найстаршу мешканку Закривця – 93-літню Тетяну Чмир, яка заспівала «Пісню про Байду», виконала інші художні твори та зацікавила присутніх розповіддю про те, як відбувалося сватання в роки її юності. Наймолодшою закривчанкою виявилася дворічна дівчинка, яка теж отримала від сільського голови подарунок. Привітати закривчан із святом приїхали й керівник відділу комунального майна районної ради М. Гавінська, депутат районної ради директор школи із с. Девятник І. Щербатий, сільський голова с. Грусятич О. Гавінський.

Свято вдалося на славу. Залишається лише сказати словами пісні: «Ой роде наш красний, роде наш прекрасний, не цураймося, признаваймося, бо багацько нас є...». Бо-таки справді багато…

Оксана ФРАНКІВ.

Фото І. ТИХОГО.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"