В Отиневичах відсвяткували День села

Уже доброю традицією для місцевих громад стало відродження традицій, вшанування історії родоводу свого краю. Минулого тижня День села відзначали аж три громади району - Монастирець, Любша та Отиневичі. Як відсвяткували у Монастирці та Любші, ми писали в попередньому номері. Не оминаємо й не менш славного села нашого району, коріння якого сягає у поч. XVI ст. Перша згадка про Отиневичі датується 1515 роком.

Святковий день для селян розпочався із спортивної рибалки. А порибалити тут охочих багато, адже поруч розташовані не лише стави рибного господарства, а й невеличкі озерця, де вправному рибалці, а ще на добру наживку завжди «впіймається щастя».

 

Вранці, як годиться, люди поспішали на спільну молитву до місцевого храму. Згодом відбувся також молебень біля фігури Пречистої Діви Марії, який відслужили о. Олег та священик із сусіднього села Дуліб о. Зиновій.

У післяобідню пору святкування продовжували спортивні розваги. Найпопулярніша та найдоступніша для сільських мешканців гра - звичайно ж футбол. Цього дня місцева команда «Хвиля» відстояла честь Отиневич у двобої із футбольною дружиною Вибранівки. Поки одні ганяли бальон, інші готувалися до участі в козацьких розвагах.

Відзначення переможців відбувалося у Народному домі під час святкового концерту. Відкриваючи урочистості, сільський голова (до слова, незмінний вже понад двадцять років) Василь Кузишин привітав громаду із таким поважним та вагомим ювілеєм, розповів про історію села, найважливіші віхи його розвитку. Розділити радість жителів Отиневич приїхали й гості з району - заступник голови РДА Володимир Пришляк, депутати районної ради Володимир Ревер, Євстахій Іваніцький, а також колега, секретар Дев’ятниківської сільської ради Зіновія Соколик. Односельчан із святом привітала також директор місцевої школи Наталя Коритовська.

Ведучі Євген Тейсарівський та Люба Климко запросили глядачів стати учасниками концертного дійства, підготовленого аматорами сцени та спеціально запрошеним на святкування колективом із с. Дев’ятник.

Зі сцени лунали мелодії та чарівний спів учасників хору, які виконували пісні «Як у Царгороді», «За широким, за Дніпром», «Моє рідне село». Солісти Богдан Лотоцький та Ірина Ревер, дуети Христини Олійник і Марії Ревер, Христини Стегній й Ірини Ревер теж чарували своїм співом. Любов та шану до рідного краю виражали через поезію Софія Головчак, Марта Шолупко, Оксана Лінська, Марта Іваницька та Каріна Семянчук.

Звісно, не обійшлося без подарунків та відзнак. У ювілейний 495-й рік з часу першої згадки про село Отиневичі були вшановані: найстарший житель Володимир Бардак, якому цьогоріч виповнився 101 рік, Іван Іллярович Беца та Йосиф Путас, найстарша пара - Іван Іллярович та Ганна Миколаївна Беци (56 років разом торують стежку подружнього життя), наймолодша пара - Степан та Ольга Лінські, які лише нещодавно стали під вінець. Не забули й про наймолодшу жительку Отиневич Іванну Ружило, якій на час святкування Дня села виповнилось два тижні від роду. Організувала святкову концертну програму директор Народного дому Марія Бардак.

Отож залишається побажати громаді й надалі такої згуртованості, яку вони проявили під час відзначення уродин свого рідного села.

Оксана ФРАНКІВ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"