Передплата друкованого видання на 2020 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Таланти Жидачівської землі»

Справжнім святом для жидачівців та гостей старовинного Удеча став фестиваль родинної творчості "Таланти Жидачівської землі", що вперше проводиться на теренах району. Його ініціатором, засновником та організатором є жидачівська міська громадська організація "Удечівна" та міський будинок культури "Папірник".

 

Краса рідного краю – це не тільки його мальовничі краєвиди чи пам’ятки архітектури. Найбільшою його цінністю й окрасою є люди, котрі живуть поруч нас, їхній самобутній талант, любов до пісні, музики, творча душа. Серед них піснярі, музиканти, художники, народні умільці, чиї золоті руки зберігають для нас історичну пам’ять у традиційних українських ремеслах. Тому справжнім святом для жидачівців та гостей старовинного Удеча став фестиваль родинної творчості «Таланти Жидачівської землі», який уперше проводився на теренах нашого міста. Його ініціаторами, засновниками й організаторами є жидачівська міська громадська організація «Удечівна», яку очолює Ганна Проць, та міський будинок культури «Папірник» (директор Микола Микитин). Проходило це чудове дійство недільного дня 25 липня на літній естраді у сквері по вул. Шевченка, а його ведучими були члени МЖГО «Удечівна» Оксана Гавришко та Ольга Лешков»ят. Розпочалося свято гімном фестивалю «Дай, Бог!», автор якого почесний гість свята, заслужений артист України Микола Янченко. Під звуки цієї пісні дитячий танцювальний колектив філії Народного дому смт. Гніздичева дарує хореографічну композицію (у постановці Наталі Сеньків).

Надзвичайно широкою була програма фестивалю. Адже це був не тільки конкурс родинних колективів художньої самодіяльності, а й виставки робіт народних умільців, проведення майстер-класів. Тут можна було направду отримати величезне задоволення, милуючись рукотворними виробами наших умільців. Серед них Ірини Лабай з с. Руди – вироби з бісеру, Марії Турченяк з м. Жидачева – живопис, Павла Коцка (учень Жидачівської ЗОШ № 2 І-ІІІ ст.) – живопис, сім’ї Черкасів з Яворівщини – кераміка, Ігоря Лалака з с. Баківців – фотографії, Романа Романіва – іконопис, Богдана Басараба з м. Ходорова – солом’яні капелюхи, а також роботи працівників міської ради.

До слова, п. Басараб та п. Черкас проводили майстер-клас. Бажаючі могли долучалися до виготовлення солом’яних брилів та глиняного посуду.

Інша, головна, частина фестивалю – пісенно-музичний конкурс серед п’яти родинних колективів, кожен з яких підготував два номери. Глядачі уважно дивилися і слухали виконавців, оскільки після закінчення виступів конкурсантів вони мали на бюлетенях, які роздали волонтери, написати номер учасника, якого вважали найкращим. За кількістю голосів мали бути визначені чотири найкращі родинні колективи. Як пам’ятку про перший фестиваль родинної творчості кожному з глядачів волонтери подарували емблему нашого фестивалю.

Й ось конкурс розпочинається: під номером першим виступають сестри Ліля і Христина Барнась (м. Жидачів). Першою дівчата заспівали українську народну пісню «Щебетала пташечка». А в другому турі - пісню «Ангели» англійського гурту «Кокороуз» (переклад тексту пісні Лілі та Христини Барнасів).

Наступні конкурсанти – сестра і брат Богдана Бойко та Роман Пущак (Богдана живе у Жидачеві, а її брат у с. Волиці-Гніздичівській). У їхньому виконанні звучить пісня «Незабутній вальс» на слова Анатолія Пашка, музика - А. Кос-Анатольського. (Другий конкурсний номер: пісня А. Кос-Анатольського на слова Ростислава Братуня «Білі троянди»).

Під номером третім виступили батько і син Сергій та Віталій Гурські, які першим виконали музичний твір Розаса «Над хвилями», а в другому турі - дует на трубі - білоруський народний танець «Янка».

За ними вступає у музичний змаг родинний гурт Лабів: глава сім’ї Степан, його дружина Зоряна, дочка Оксана та син Ігор. На суд глядачів вони виносять пісню Левка Дутківського на слова Михайла Ткача «Якщо любиш - кохай». Їхній другий номер - пісня Юрія Пономаренка на слова Наталії Багмут «Сало».

Вже десять років радує своїм співом дует «Сестрички» - це сестри Мар’яна і Роксолана Фаринюки. Вони виступили під п’ятим номером з піснею «Матусе, розкажи мені про зорі». Другий конкурсний твір у їх виконанні - «Дві скрипки» Володимира Івасюка.

Свято проходило за підтримки спонсорів: ВАТ «Жидачівський сирзавод», ПП «Стимул», інформаційних спонсорів – народного часопису «Новий час», ТзОВ «Сигма» та редакції Жидачівського радіомовлення; за технічної підтримки «Інтернет-дім» (підприємець Ірина Коханевич), генеральний спонсор – «Українська книгарня» (підприємець Мар’яна Ковальчук).

А поки глядачі визначали переможців, перед ними виступили з своїми піснями, жартами, веселим гумором заслужений артист України Микола Янченко та Настя Вергелас. Жартівливі експромти талановитого співака-вінничанина направду щиро розвеселяли публіку, а найбільше тішилися діти, яких співак активно залучав до своїх виступів. За це вони й отримали солодкі призи.

Ведуча Ольга Лешков’ят, висловлює щиру вдячність панам Миколі і Насті за те, що вони завітали до нашого древнього Удеча, подарували море задоволення, додали сил, снаги та впевненості, що все у нас буде добре!

На сцені – танцювальний колектив «Удеч» МБК «Папірник», який дарує глядачам танець «Подрегузи» та хореографічну композицію.

На сцену запрошуються всі учасники фестивалю родинної творчості «Таланти Жидачівської землі», міський голова Жидачева Михайло Щуйко, генеральний спонсор фестивалю Мар’яна Ковальчук, головний редактор народного часопису «Новий час» Андрій Данилець, заступник голови міської жіночої громадської організації Тетяна Сивик та директор МБК «Папірник» Микола Микитин.

Слова привітання і побажання, що цей фестиваль стане традиційним, висловив міський голова М. Щуйко.

І от оголошується результат конкурсу: 31 голос набрала родина Лабів, 32 – Богдана і Роман Пущаків (ІІІ місце), 33 – Сергій і Віталій Гурські (ІІ місце), 131 – Ліля і Христина Барнасі (І місце), сестри Мар’яна і Роксолана Фаринюки – 163 голоси (гран-прі). Усі вони нагороджуються дипломами учасника фестивалю.

З вітаннями і добрими побажаннями виступив головний редактор народного часопису «Новий час» Андрій Данилець, який оголосив, що усі переможці конкурсу отримають передплату на газету «Новий час». Отримали вони також подарунки від генерального спонсора фестивалю «Українська книгарня».

Вручаються подяки за участь у виставці робіт народних умільців: Ірині Лабі, Марії Турченяк, Павлу Коцку, Станіславу Посацькому, сім’ї Черкасів з Яворівщини, Богдану Басарабу та Роману Романіву.

Від імені жидачівської міської жіночої громадської організації «Удечівна» та МБК «Папірник», як засновників та організаторів фестивалю, п. Лешков’ят висловила подяку всім спонсорам за підтримку та сприяння Жидачівській міській раді, міському голові Михайлові Щуйку.

Усім щире спасибі, сказала п. Ольга, побажала щастя, нехай нескінченною, світлою та щедрою на добро і вдачу буде ваша життєва дорога, хай повниться вона радістю й достатком.

Чарівне фестивальне дійство завершується піснею «Дай, Бог!», яку дарують усім його учасникам Вероніка Посацька та Микола Янченко.

Та свято на цьому не завершилося! Бо запросила п. Оля усіх, хто брав у ньому участь, мешканців міста, гостей на жидачівські гульки. Гарно гуляє велика жидачівська родина!

Світлана УШАКОВА.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"