У районі шукатимуть резерви для наповнення бюджетів

Виконання дохідної частини зведеного бюджету Жидачівського району за I півріччя цього року по загальному фонду становить 95,2 %. При запланованих надходжень 85287,5 тис грн фактично надійшло 81716,3 тис. Підсумки виконання місцевих бюджетів району за I півріччя розглядались під час колегії Жидачівської РДА 22 липня. До бюджету надійшло податків та неоподаткованих платежів в сумі 14403,1 тис. грн. Недовиконання планових показників становить 1485,6 тис, порівняно з минулим роком надходження зменшилися на 168,1 тис.

У місцевих бюджетів планові показники по доходах загального фонду (без врахування трансфертів) забезпечено по двох сільських - Вербицькій та Молодинчецькій. У 12 місцевих радах виконання становить понад 85%, у 20 радах - менше 85%.

За результатами піврічної роботи до спеціального фонду бюджету району надійшло 5698,8 тис грн, що становить 95,8% до уточненого плану на I півріччя (5949,1 тис).

Протягом 6 місяців із зведеного бюджету проведено видатків по загальному фонду 82359,5 тис грн, з яких обсяг переданих низовим бюджетам – 3210,5 тис (дотації вирівнювання), вилучення з міського бюджету до районного – 679 тис, переданих до бюджету розвитку – 30,3 тис та по спеціальному фонду – 5054,6 тис грн. (у тому числі за рахунок субвенції з держбюджету на видатки по соціальному захисту населення – 4066,5 тис).

Виконання плану видатків у розрізі галузей: на утримання органів місцевого самоврядування 3386,3 тис грн, на функціонування установ освіти – 34041,0 тис, установи охорони здоров’я – 15472,3 тис, галузі соціального захисту та соціального забезпечення – 20179,7 тис, на житлово-комунальне господарство – 689,5 тис, установи культури – 3981,1 тис, на фінансову підтримку засобів масової інформації – 60,4 тис, на програми в галузі сільського господарства – 38,6 тис, на транспорт, дорожнє господарство – 90,4 тис, на ліквідацію надзвичайних ситуацій – 44,2 тис, на утримання дитячих спортивних шкіл та проведення спортивних заходів – 374,6 тис, інші видатки – 39,0 тис грн.

Станом на 1 липня кредиторська заборгованість збільшилась у порівнянні з початком року на 865,5 тис грн і становить 2191,4 тис, у тому числі з виплат, термін оплати за які не наступив: по виплатах, що фінансуються за рахунок субвенцій з державного бюджету (пільги, субсидії), - 567,7 тис, оплата та нарахування – 559,8 тис грн.

Протермінованої кредиторської заборгованості по взятих фінансових зобов’язаннях установами, що фінансуються з бюджету району, на 1 липня немає. Дебіторська заборгованість місцевих бюджетів – 39,0 тис грн. Видатки спеціального фонду бюджету району – 5054,6 тис грн. Із фінансовою ситуацією району учасників колегії ознайомили начальник фінансового управління С. Ковальська та начальник ДПІ В. Гребінь.

За підсумками розгляду колегія рекомендувала керівникам органів місцевого самоврядування провести аналіз сплати податків суб’єктами підприємницької діяльності, вжити ефективних заходів щодо забезпечення надходжень до бюджетів, провести аналіз використання земельних ділянок на умовах оренди та забезпечити своєчасне надходження орендної плати. Вжити заходів щодо погашення заборгованості з орендної плати за землю, перелік боржників подати на розгляд тимчасової комісії при райдержадміністрації. Управлінню Держкомзему у Жидачівському районі провести роботу щодо укладання договорів оренди земельних ділянок за межами населених пунктів, податківцям – забезпечити облік надходжень податків, зборів та неоподаткованих платежів.

У зв’язку із складною економічною ситуацією не лише органам місцевого самоврядування рекомендовано шукати шляхи наповнення бюджетів. Так, вишукувати резерви отримали завдання відділи освіти, культури і туризму, охорони здоров’я шляхом надання платних послуг. До прикладу, для освіти – доходи від утримання пришкільних ділянок. Кошти. зароблені таким чином, мають використовуватись на поточний ремонт установ і приміщень, проведення заходів із енергозбереження.

Розглядаючи питання виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за перше півріччя, учасники колегії відзначили зниження позитивної динаміки розвитку практично всіх галузей економіки, наполовину скоротилися обсяги поставки продукції на внутрішні та зовнішні ринки, зросла заборгованість із виплати заробітної плати та чисельність незайнятого працездатного населення. Занепокоєння викликає й те, що найбільші промислові підприємства-виробники призупиняють виробництво готової продукції. Мала підприємництво ще не в змозі забезпечити ефективне зміцнення економіки району. Характерними для малого підприємництва залишаються проблеми збитковості, невисокий рівень заробітної плати.

Повільно проходить процес завершення реформування земельно-майнових відносин агропромислового комплексу району. Складною залишається ситуація у соціальній сфері, зокрема велике навантаження безробітних на одне вакантне місце, велика кількість осіб, що користуються пільгами, субсидіями та соціальними виплатами.

Для сприяння стабілізуванню фінансово-економічної ситуації дано доручення різним управлінням. Зокрема управлінню економіки – проводити моніторинг цін на основні споживчі товари.

На колегії також обговорили ситуацію щодо заборгованості по заробітній платі та зобов’язали підприємства-боржники розробити графіки її погашення та в подальшому забезпечити своєчасну виплату зарплати.

Колегією затверджено заходи з недопущення порушень при прийнятті рішень із земельних питань. Зокрема передача земель для товарного сільськогосподарського виробництва, створення особистих селянських господарств на основі генеральних планів забудови населених пунктів, зміна цільового призначення земель - при детальній перевірці дотриманням норм діючого законодавства. Також забезпечуватиметься укладання договорів оренди з користувачами земельних ділянок, на яких знаходяться водні об’єкти.

Оксана ФРАНКІВ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"