Передплата друкованого видання на 2020 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Замість компенсацій виплачують матеріальну допомогу

Із резервного фонду Львівської ОДА виділено 37 тис грн допомоги громадянам району, які потерпіли внаслідок паводку 7-9 липня.

Кошти надаються за критеріями, затвердженими рішенням обласної комісії з питань ТЕБ та НС від 9 липня 2010 р. Згідно з ними визначено дві категорії постраждалих, яким виплачується допомога в сумі 1 та 2 тисячі гривень.

Розпорядженням голови РДА С. Коваля від 13 липня затверджено списки постраждалих. Так, до I категорії віднесено 33 власників домогосподарств, зокрема в Млиниськах, Лютинці – 3, Мельничах, Демівці – 4, Руді, Антонівці, Любші – 2, Покрівцях, Жирівському – 7, Монастирці – 5, Старому Селі – 7. Їм буде виплачено допомогу по тисячі гривень. До II категорії за рішенням комісій, які проводили обстеження, віднесено двох власників домогосподарств. Вони отримають по 2 тис. гривень.

Під час наради, що проходила 16 липня за участю голови РДА, членів районної комісії з ТЕБ та НС, підбивали підсумки ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від 7-9 липня.

 

Начальник Жидачівського управління водного господарства М. Козовіта доповів, що з часу спаду рівня води у р. Стрий проводилися роботи в Покрівцях по водовідведенню (прокопування) від лівої частини берега, який руйнується, в Пчанах та Волиці-Гніздичівській. На відновлення напівзагат, зруйнованих паводком, необхідно 400 тис грн.

Також на виконання доручення першого заступника голови облдержадміністрації від 9 липня 2010 р. працівники управління спільно з органами місцевого самоврядування проводять інвентаризацію штучних і природних водостоків з метою розроблення планів проведення заходів на території сільських, селищних, міських рад щодо зниження рівня ризику НС в подальшому.

До РДА надходили скарги від мешканців с. Монастирця щодо розмиття водами місцевої ріки проїзної дороги до індивідуальних будинків.

З метою ліквідації наслідків НС проведено протиепідемічні заходи: дезінфіковано криниці, надвірні туалетів, проведено санітарно-освітню роботу. Зокрема взято відбір проб води і дезінфіковано її у 102 криницях. Про це повідомив головний санітарний лікар району К. Левчук й запропонував надалі посилити протиепідемічні заходи.

Протягом всього періоду ліквідації наслідків підрозділами ГУ МНС підвозилися продукти харчування (68 кг) та питна вода (18 тонн) до населених пунктів району та надано допомогу з перевезення через затоплені території 81 особі, звільнено із водного затору 2 особи та 2 одиниці техніки, здійснено 20 виїздів мобільних оперативних груп та 41 оперативної групи, проведено відкачування води з 152 підвалів житлових будинків (з них повторно з 23), 248 присадибних ділянок, 480 криниць (з них повторно 297), повідомив начальник РВ ГУМНСУ у Львівській області Б. Митко.

За словами начальник філії Жидачівської „Райавтодор” Є. Бойчука, дороги, що були пошкоджені під час паводку (Журавно-Новошино, Зарічне-Демівка), відновлено, транспортне сполучення між населеними пунктами забезпечене.

За інформацією заступник керівника відділу освіти М. Чмелика, під час негоди затоплений підвал і електрощитова в школі с. Лискова; підтоплена підлога школи в с. Монастирці та котельня, теплотраса в с. Сулятичах; у НВК с. Антонівки затоплено приміщення майстерні та харчоблоку, пошкоджено обладнання, меблі, столи, стільці, підлога та стіни.

Зарічанський сільський голова Б. Данчевський звернувся із проханням надати допомогу по перекачуванню води з частини території села. Застій води може стати загрозою для місцевої худоби та призвести до виникнення інфекційних захворювань. Крім цього, необхідно провести розчистку русел рік Вівня, Куна, що протікають через населений пункт. Внаслідок випадання великої кількості опадів вийшли на заплаву води, якими затоплено присадибні земельні ділянки, господарські будівлі, а також Народний дім.

Вільховецький сільський голова С.Ткачук звернувся із пропозицією направити районну комісію для проведення обстеження берегів р. Стрий в селах Пчанах та Волиці-Гніздичівській у зв’язку з критичною ситуацією - руйнуванням корінного берега в цих населених пунктах.

Внаслідок зливних дощів, граду та підняття рівня рік комісією встановлено загибель сільгоспкультур назагальній площі 581,9 га, що завдало збитків с/г товаровиробникам на 1302490 гривень. Крім того, пошкоджено будівлю зерноскладу площею 1500 кв. м ФГ „Антонівка” та змито річкою Любушкою зерно урожаю 2009 року (20 тонн зерновідходів та 9 тонн вівса). Шкода, завдана господарству, становить 132050 грн. Про це доповіла керівник управління агропромислового розвитку РДА Г. Кіячик.

Складено та подано в головне управління агропромислового розвитку Львівської ОДА. зведений реєстр затрат завданих збитків сільгосппідприємствам.

Оксана ФРАНКІВ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"