Четвертий паводок за півроку

Цьогорічне свято Івана Купала в повній мірі виправдало свою назву. Цілий день під проливним дощем купався весь район. Внаслідок інтенсивних дощів протягом 7 липня ґрунтовими водами підтоплено дороги, городи та подвір’я. Підняття рівня найбільших рік Стрия, Дністра та Свічі не спостерігалося. Мороки людям завдавали малі ріки, засипані та не прочищені канави й стоки. Дощова вода просто не мала куди стікати й заливала все довкола.

Дехто намагався впоратися із наступом води: незважаючи на свято та дощ, запізніло прокопували канави, рятували підмочене майно.

У постраждалих від паводку селі Іванівцях побували наші журналісти: дорога по вул. Князя Романа затоплена, вода зайшла на подвір’я багатьох садиб. Та така ситуація не лише на одній вулиці. Від поверхневих вод і відсутності стічних канав потерпали жителі Іванівців, Турад.

Та це, як виявилось, лише «квіточки». Вже до кінця дня почали надходити тривожні сигнали з інших населених пунктів. На заплави виходила ріка Свіча.

Наступний день розпочався із позачергового засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС, створення районного оперативного штабу з ліквідації наслідків НС. 8 липня станом на 14.00 годину, за інформацією відділу з питань НС райдержадміністрації, ситуація виглядала так:

По Мельницькій сільській раді: у с. Мельничах затоплено 15 домогосподарств та підтоплено адмінбудинок сільської ради, в с. Лютинці - 10 домогосподарств, в с. Буянові – 2 домогосподарства. Села Мельничі та Лютинка відрізані від дороги загального користування Жидачів - Калуш.

По Зарічненській сільській раді: в с. Лискові підтоплено 14 домогосподарств, в с. Демівці – 11.

По Володимирцівській сільській раді: затоплено частину с. Подорожного.

По Ходорівський міській раді: підтоплено 15 будинків по вул. Д. Галицького, 1 - по вул. Львівській, 1- по вул. Зеленій.

По Зарічанській сільській раді: в с. Дем’янці-Лісній підтоплено 17 домогосподарств, із них у 6 вода знаходиться в підвальних приміщеннях; в с. Межиріччі вода надходила в населений пункт, підтоплених домогосподарств не було.

Інформація про підтоплені садиби надходить з сіл Любші, Антонівки, Млиниськ.

У район прибуло десять рятувальників з Головного управління МНС України у Львівській області з метою надання допомоги потерпілому населенню. Вони перебували в смт. Журавні та в с. Мельничах.

Працюють робочі оперативні групи із числа працівників райдержадміністрації, які надають допомогу органам місцевого самоврядування.

Органи управління, сили та засоби ЦЗ переведено у режим надзвичайної ситуації. Повідомлено населення району через місцеве радіомовлення про загрозливу ситуацію, яка виникає на території за наслідками підняття рівнів води.

Детальнішу ситуацію про обстановку на території району заслуховували на черговому засіданні комісії з ТЕБ та НС о 16.00 годині. За попередніми даними, затоплено 840 гектарів сільгоспугідь, одне село залишилося без газу (Старе Село).

Рівень води 8 липня на ріках району станом на 15.00 годину: Свіча – 3,60 м (спостерігався спад), Дністер – 5,85-6 м (підйом рівня), Стрий – 4,60 м. На районному рівні ситуацію було визнано надзвичайною, місцевого рівня.

За допомогою у випадку необхідності звертайтесь за тел. 31-254; 31-708

Оксана ФРАНКІВ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"