Така цінна для нас вода!

На семінарі-нараді з питань спеціального водокористування, що відбулася минулого тижня в РДА, начальник відділу водних ресурсів Жидачівського управління водного господарства В. Горбай доповів про результати перевірки підприємств ДКП «Нові Стрілища» та КП «Журавножитлосервіс», проведеної його відомством за згодою Державного комітету по водному господарству. Так, на ДКП «Нові Стрілища» встановлено, що підприємство здійснює водопостачання населенню, підприємствам та організаціям без дозволу на спецводокористування. Водопостачання здійснюється з поверхневих вод, прилади обліку відпущеної води та методика підрахунку її обсягу побічними методами відсутні, немає журналів первинної облікової документації, збір за спецводокористування підприємство з часу заснування не сплачувало.

Із-за відсутності дозволу підприємство самовільно використовувало природний водний ресурс, при цьому не сплачуючи збору до бюджету, чим заподіяло державі збитки в сумі 11273 грн. (Збитки розраховано за самовільне користування водою протягом 2007-2009 років). На директора підприємства накладено адміністративний штраф у розмірі 119 грн.

За результатами перевірки КП «Журавножитлосервіс» виявлено, що підприємство здійснює водопостачання з підземних вод населенню, підприємствам та організаціям теж без відповідного дозволу. Журнали первинної облікової документації відсутні, збір за користування водою підприємство з часу заснування не сплачувало.

Із-за відсутності дозволу на спецводокористування підприємство самовільно використовувало природний водний ресурс, при цьому не сплачуючи збору до бюджету, чим заподіяло державі збитки в сумі 28940,63 грн. (Збитки розраховано за період 2007-2009 рр.). На директора підприємства накладено адмінштраф у розмірі 119 грн.

Коштів на відшкодування збитків державі ні одне з підприємств не має У випадку припинення водопостачання від ДКП «Нові Стрілища» без води залишаться садочок та лікарня, не кажучи вже про населення, яке обслуговує це підприємство. На сьогодні вода подається безперервно. А на підприємстві КП «Журавножитлосервіс» коштів вистачає лише на оплату за спожиту електроенергію та частини заробітної плати, зазначив селищний голова Я. Колос.

Марія Татчин.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"