Чого вартий Жидачів без комбінату?

Дуже складна ситуація склалася цього року на ВАТ «ЖЦПК». Зараз там панує невизначеність: працюватиме він чи ні. Після зупинки комбінату життя нашого міста уповільнилось: люди втратили роботу, зменшились доходи бюджету. Але це видима частина айсберга. Як виявилося, однією із перших перед містом постане проблема подорожчання тарифів за водопостачання. ЖЦПК був основним споживачем води в Жидачеві. Питома вага комбінату серед усіх споживачів води міста складає 40%, це практично половина. Зменшилась кількість використання води, проте «Водоканал» працює, людям потрібно виплачувати ту ж зарплату, а обладнання потребує технічного обслуговування. У місцевому бюджеті кошти на покриття цих витрат не заплановані. Це питання дуже гостро стоїть зараз у міській раді, проводяться розрахунки, уточнення, проте мешканцям слід поступово готуватися до того, що вода для них стане дорожчою.

Ще одна проблема, яку треба брати до уваги вже тепер, – це опалення трьох будинків «Вишиванки», де проживає 278 сімей. Постачальником тепла до цього часу був ВАТ «ЖЦПК». Літо мине швидко, а от чи запрацює комбінат до того часу, коли настане опалювальний сезон, сказати не може ніхто. Як зазначив міський голова М. Щуйко в недавньому інтерв'ю в ефірі Жидачівського радіомовлення, комбінат гарантує на даний момент постачання тепла. Перед міською радою ЖЦПК має певні зобов'язання, тобто якщо він в якісь мірі не зможе забезпечувати ці будинки теплом, то правління комбінату зобов'язується побудувати котельню для житлового масиву «Вишиванки». А ще пан Щуйко порадив мешканцям цих будинків поступово переходити на індивідуальне опалення. На такі цілі Ощадбанк та КС «Вигода» надають кредити, частину яких покривають коштами з міського бюджету.

За словами Михайла Володимировича, важко буде виживати і міському бюджету, потрібно буде коригувати, щоб хоч якось проіснувати, забезпечити функціонування дошкільних, освітніх закладів, житлово-комунального господарства.

Марія ТАТЧИН.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"