Буревій знищив посіви. Відшкодувань не передбачається

14 червня по окремих територіях району пронісся буревій з градом та проливним дощем. Стихією пошкоджено дах дитячого будинку сімейного типу у с. Володимирцях, постраждало й дорожнє покриття в с. Вибранівці. Та найболючіше те, що завдано великої шкоди посівам сількогоспкультур на території Вільховецької сільської ради. Відчутно постраждало фермерське господарство «Пчани-Денькович» (яке тільки у березні зареєструвалося). Тут знищено посіви кукурудзи, гречки, ярої пшениці та ячменю, вівса на 172 гектарах. А також 42 га гречки, гірчиці, ярої пшениці та бурякової картоплі на полях ФГ Р. Цана

Обидва фермери - Б. Денькович та Р. Цан - звернулися до комісії з питань технологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (голова комісії – перший заступник голови РДА Я. Гаврильчук) про включення їхніх господарств до переліку сільгосппідприємств, які потерпіли внаслідок стихії, та створення районної комісії щодо складання акту обстеження і визначення нанесених збитків посівам.

Відбулося це засідання комісії 15 червня. Саме тут прозвучала інформація про наслідки підйомів води у річках басейну Дністра, яка тепер протікає з намулом, що може спричинити виникнення санепідситуації у населених пунктах. Через критичні підйоми рівнів рік басейну Дністра нанесено збитків на 466 тис грн. Також зруйновано дамбу в с. Заріччі, яка служила для перекриття витоку води з озера в р. Стрий.

Щодо збитків, нанесених фермерським господарствам, пакет документів згідно з рішенням комісії передано головному управлінню АПК в область, однак сподіватися на щось суттєве не доводиться. Наразі механізму відшкодування немає, оскільки, лихо яке спіткало фермерів, не відноситься навіть до НП місцевого масштабу.

Кажуть, треба було застрахувати посіви, як це робиться в Євросоюзі. Якось все навиворіт відбувається. Де ж взяти такі шалені гроші, щоб вистачило на все? Нереально. А що реально? Град, дощ, повінь, буревій. І люди, які потерпають від цього.

Світлана УШАКОВА.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"