День, присвячений будинку сімейного типу

З нагоди Дня захисту дітей

Допомогти облаштувати нову домівку для дітей, яким вона так необхідна, до с. Володимирців у Міжнародний день захисту дітей, 1 червня, приїхали майбутні господарі дитячого будинку сімейного типу - подружжя Андрія та Світлани Фастнахтів із с. Млиниськ, які виховують двох власних дітей, працівники служби у справах дітей (керівник Н. Гавдик), Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (М. Ключик), заступник голови РДА із гуманітарних питань І. Пиріг, а також прийомні батьки, які взяли під свою опіку малечу, позбавлену батьківської любові.

Будинок, у який, сподіваємось, незабаром поселиться майбутня велика родина (згідно з Положенням про ДБСТ сім’я може взяти на виховання та спільне проживання не менш як 5 та не більше як 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування), практично готовий. У цьому мали змогу переконатися як сім’я, що обживатиме новий дім, так і всі, хто виявив бажання у цей день приїхати сюди, щоб докласти і свою часточку для щасливого майбутнього дітей, які тут мешкатимуть. Звичайно, роботи ще багато, адже у домі ще ніхто не жив, і все тут потребує дбайливої руки господаря. Та спостерігаючи за тим, з якою прискіпливістю, знанням справи оглядав майбутню оселю Андрій Фастнахт, – будинок стане затишною оселею.

 

Цього дня вперше на подвір’ї лунали радісний дитячий сміх, веселощі. Адже сюди приїхали із своєю малечею прийомні батьки - люди, які взяли на себе важку, але благородну ношу – стати люблячими, добрими батьками для «чужих» дітей. Радо погодилися взяти участь у заході, організованому службою у справах дітей «Присвяти свій день дитячому будинку сімейного типу», сім’ї Ірини та Тараса Олійників із сином Святославом, Ганни і Романа Поповичів із сином Михайликом та донечкою Олею, Любові та Богдана Голубовських із дітьми.

Чужих дітей не буває. Цю істину вже добре знає сім’я Любові та Богдана Голубовських. Попри те, що вони виховують власних двох діток, наважилися взяти під свою опіку ще двійко. Шестирічний Ромчик та п’ятирічна Марічка лише рік тому отримали нових батьків. Рідних суд позбав батьківських прав над малечею. Від сирітської долі при живій матері та поневіряннях по інтернатах дітей врятували Голубовські.

- Діти навіть не знали, що таке іграшки, не вміли бавитися, - розповідає п. Люба. - «Давайте нам роботу» – перше, що діти попросили, коли приїхали до свого нового дому. Як вони втішилися, коли побачили віник, - згадує п. Люба.

У свої 5 рочків хлопчик уже вміє сам чистити картоплю, прибирати в оселі. Діти погано розмовляли, не знали не те що літер чи цифр, а й не розрізняли кольорів. Нерідко малечі доводилось харчуватися відходами з смітників. Бувало, що рідна мама давала дітям оковитої.

Прийомним батькам доводилось крок за кроком, день за днем повертати малечі дитинство: бавитись із ними іграшками, пояснювати, що можна, а чого не потрібно робити, як себе поводити у громадських місцях, що не можна піднімати із землі недогризки.

Так всього лише через кілька місяців Люба та Богдан помітили, як змінюються їхні діти: вони охоче вчаться, пізнають світ, дуже люблять своїх нових батьків, називають їх мамою і татом, чого раніше не казали рідній мамі. Обоє діток дуже товариські, радо спілкуються із іншими дітьми, охоче ходять у садок.

Сім’я Голубовських з радістю погодилася на запрошення служби у справах дітей допомогти в облаштуванні дитячого будинку, а також поспілкуватися з іншими прийомними сім’ями, обмінятися досвідом.

Перш ніж приступити до роботи керівник служби у справах дітей Н. Гавдик привітала малечу та їхніх батьків із Міжнародним днем захисту дітей, побажала їм мудрості, душевної сили, батьківського таланту у вихованні гідних синів та доньок та вручила кожній із прийомних сімей іменні подяки за вагомий вклад у поліпшення становища дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а найголовніше - за те, що подарували дітям радість, наповнили їхнє життя щастям.

Вперше біля ДБСТ учасники заходу посадили квітник, висадили декоративні дерева, які прикрашатимуть подвір’я господи. До слова, саджанці для дитячого сімейного будинку люб’язно надали ГО «Еко-Довкілля» (Я. Турченяк), В. Серняк.

Ну а який же будинок без меблів? Давно придбані меблеві гарнітури (дивани, столи, крісла, тумби, комоди та інше) цього дня також привезли до будинку. З придбанням побутової техніки для будинку допомогли підприємці.

Поки дорослі працювали, малеча підготувала їм приємний сюрприз (зібрала букет польових квітів) та намалювала своє щасливе дитинство. І квіти, й малюнок подарували сім’ї Фастнахтів.

Й знову ж таки вперше за новеньким обіднім столом зібралися перші гості майбутнього, сподіваємось, гостинного дому. Нових господарів будинку та нових жителів с. Володимирців привітав і війт В. Ємець, який побажав їм любові та великого терпіння, а також сказав, що в місцевій школі з нетерпінням очікують на нових учнів.

Оксана ФРАНКІВ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"