Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Як встановити на законодавчому рівні факт смерті людини

До редакції часопису звернулись мешканці району з проханням надати роз’яснення щодо процедури встановлення на законодавчому рівні факту смерті людини. За роз’ясненням ми звернулись до М. Майданського, заступника головного лікаря Жидачівської ЦРЛ.

Як повідомив п. Майданський, 25.10.2011 р. Генеральна прокуратура України, МВС України та МОЗ України розробили та видали спільний наказ «Про затвердження Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров’я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини».

Отже, при отриманні в медичному закладі району інформації від родичів, чи будь-кого про смерть людини медичний працівник закладу негайно повідомляє за телефоном №102 районний відділ внутрішніх справ (міліцію) про смерть людини незалежно від місця її настання, за винятком смерті від захворювань у стаціонарі медичного закладу.

Медичний працівник (сімейний або дільничний лікар, лікар швидкої медичної допомоги, фельдшер швидкої медичної допомоги, чи у окремих випадках середній медпрацівник фельдшерсько-акушерського пункту) спільно з працівником міліції прибувають на місце події для констатації факту смерті.

До приїзду працівника міліції або прокуратури на місце, медичному працівникові забороняється порушувати обстановку за місцем знаходження покійника, переміщати його, ініціювати такі дії присутнім на місці події особам, у тому числі родичам померлого, а також видавати лікарське свідоцтво про смерть.

У випадку смерті людини за місцем її постійного проживання без ознак насильницької смерті, або підозри на таку, прибулий на місце події медичний працівник у присутності працівника міліції (прокуратури) констатує факт смерті.

При відсутності потреби в судово-медичній експертизі лікарем медичного закладу видається в установленому порядку лікарське свідоцтво про смерть.

Отже, лікар медичного закладу видає лікарське свідоцтво про смерть, якщо:

а) лікар (фельдшер) при виїзді на місце констатував смерть;

б) смерть наступила за постійним місцем проживання померлого;

в) людина, що померла, досягла непрацездатного віку;

г) немає насильницької смерті чи тілесних ушкоджень;

д) за наявності диспансерного спостереження за хворим і його останнього огляду лікарем не більше ніж за місяць до настання смерті (огляд лікарем зафіксовано в медичній документації).

Якщо смерть наступила в стаціонарі медичного закладу, то лікарське свідоцтво про смерть видає лікар патологоанатом після проведення розтину трупа покійного (в окремих випадках судово-медичний експерт).

Обов’язково направляються на судово-медичну експертизу

а) трупи людей з ознаками насильницької смерті (травми, асфіксії, дії крайніх |температур, електричного струму, отруєння, вбивства тощо) або підозри на насильницьку смерть;

б) трупи людей, смерть яких наступила раптово - без обмежень віку (коли смерть настала швидко, зненацька, на фоні видимого, уявного здоров’я від хвороб, що перебігали приховано або розвинулись гостро);

в) трупи людей, смерть яких настала поза місцем постійного проживання;

г) трупи людей, особу яких не встановлено.

У випадку смерті ваших рідних близьких, чи інших осіб у робочі дні просимо звертатися до своїх сімейних чи дільничних лікарів територіальних медичних закладів району.

У випадку смерті у вихідні дні (субота після о6іду, неділя, святкові дні) просимо звертатися у відповідні відділення швидкої медичної допомоги за медичними документами. Ці відділення працюють цілодобово.

3аконність при перевірці обставин смерті людей, прийнятті за такими фактами відповідних процесуальних рішень забезпечується органами прокуратури України.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин