Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Стан правозахисної діяльності у сфері захисту прав дітей на працю та працевлаштування

Учням Жидачівського професійного ліцею відшкодовано 5 тис грн заробітної плати, заборгованої під час проходження виробничої практики

Прокуратура Жидачівського району постійно приділяє увага захисту прав дітей на працю та працевлаштування. При здійсненні правозахисної діяльності у цій сфері протягом січня-квітня 2012 року внесено 7 подань, з яких на сьогодні 6 розглянуто і задоволено. Відшкодовано заробітної плати учням Жидачівського професійного ліцею за час проходження ними виробничої практики у господарствах у сумі 5 тис. грн. Притягнуто до дисциплінарної відповідальності 5 винних службових осіб ліцею за неналежне виконання обов’язків по контролю за проходженням учнями виробничої практики згідно із укладеними угодами з підприємствами, установами організаціями та виплати їм зарплати за виконану роботу.

Проведеною перевіркою встановлено, що керівництвом ліцею порушуються вимоги Закону України „Про професійно-технічну освіту”, „Порядок надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики”, затвердженого постановою КМУ №992 від 07.06.1999 р., та вимоги Кодексу законів про працю України.

Так, керівництвом професійного ліцею у 2011 році укладались з підприємствами, установами, організаціями договори на проходження учнями виробничої практики. В п.п. 4.6, 5.6 договору вказано, що підприємство нараховує студентам заробітну плату згідно із встановленими системами оплати праці за нормами, розцінками, ставками, з урахуванням коефіцієнтів, доплат і надбавок. 50 відсотків заробітної плати, нарахованої за час виробничої практики, виплачується їм безпосередньо на підприємстві (або перераховується на рахунок для виплати учням в ліцеї), а 50% направляються на рахунок навчального закладу до 15 числа кожного місяця.

Проте керівництвом Жидачівського професійного ліцею при виконанні договорів, укладених з підприємствами, установами, організаціями про проходження виробничої практики учнями ліцею, не здійснювався контроль за їх виконанням, що призвело до порушення інтересів та прав учнів на оплату праці за фактично виконану ними роботу. Станом на 18 квітня 2012 року більшості учнів професійного ліцею, які проходили виробничу практику протягом вересня-жовтня 2011 р., не була виплачена належна заробітна плата, хоча частина їх заробітку була перерахована на рахунок ліцею.

На усунення виявлених порушень чинного законодавства про профтехосвіту прокуратурою району протягом березня-квітня ц. р. внесено подання 5 суб’єктам господарювання району, за наслідками розгляду яких відшкодовано 5 тис грн зарплати учням ліцею, та узагальнююче подання директору Жидачівського професійного ліцею, за наслідками розгляду якого 5 службових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Також проведеною прокуратурою району перевіркою встановлено, що розпорядженням голови райдержадміністрації №1030 від 09.12.2011 р. заброньовано два робочі місця для працевлаштування неповнолітніх у 2012 році та сім робочих місць - для працевлаштування випускників шкіл та професійно-технічних закладів.

Однак бронювання дев’яти робочих місць для дітей та молоді недостатнє. Протягом 2011 р. Жидачівським районним центром зайнятості населення працевлаштовано 7 випускників Жидачівського професійного ліцею, а у І кварталі 2012 р. - 3 особи, незважаючи на те, що у минулому році 126 учнів закінчили навчання у Жидачівському професійному ліцеї та потребували працевлаштування.

Невжиття заходів до працевлаштування дітей та молоді призводить до того, що вони залишаються незайнятими суспільно корисною працею і вчиняють злочини. Так, протягом 2011 року із 15 дітей, що вчинили 27 злочинів на території району, 8 ніде не працюють та не вчаться.

За наслідками проведеної перевірки прокуратурою району внесено подання про усунення порушень законодавства про працевлаштування дітей та молоді в Жидачівський районний центр зайнятості.

І. Журавська,

старший помічник прокурора Жидачівського району молодший радник юстиції.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин