Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Готуємось до свят

До Великодніх свят у районі прибирали, білили, розчищали, придорожні узбіччя, вулиці міст, селищ, сіл, а також висаджували дерева і навіть закладали новий ліс.

 

Садили новий ліс на території Кніселівської сільської ради. Селяни разом із лісничим «Галсільлісу» висаджували переважно хвою на площі 2,8 га. Крім цього, біля адмінбудинків сільради, Народних домів, ФАПів посадили загалом 55 сосен. Прибирали центральні дороги від сміття, обрізали сухі дерева.

 

У Млиниській сільській раді теж подбали про чистоту населених пунктів, зокрема центральних доріг, автобусних зупинок, символічних могил, цвинтарів. Велику допомогу в наведені порядку по селах сільській раді надали місцеві жителі, які зареєстровані в районному центрі зайнятості. Саме ці люди найбільше виконують громадських робіт на території ради, розповідає сільська голова Галина Юхман.

Основну роботу з благоустрою в Грусятицькій сільські раді теж виконують місцеві мешканці, які зареєстровані в Центрі зайнятості як тимчасово безробітні. Завдяки їхнім зусиллям, а також працівників освітніх та державних закладів, приватних підприємців села тут теж стали ошатнішими. Крім цього на території Грусятич висаджено 70 дерев: сосни, берези, вишні, горіхи, черешні, кущі калини. В основному озеленили територію місцевого стадіону та берег озера. Також встановлено в селі опори для сміттєвих мішків. Сільський голова сподівається, що люди тепер викидатимуть сміття не куди попало, а в ці сміттєві пакети.

Багато зробили цьогоріч і в райцентрі. Ще до свят у Жидачеві встигли призначити Олега Потерейка начальником міського виробничого управління комунального господарства (щоправда, поки на випробувальний термін). Як тільки зійшов перший сніг, комунальники взялися за обрізку дерев у скверах, на старому кладовищі. А також зробити ямковий ремонт вулиці Кобзаревої і відловили бездоглядних котів та собак.

За ініціативою міської влади жидачівців, які мешкають у багатоповерхівках, готують до нововведень – ліквідації будинкових сміттєпроводів та наведення ладу в під’їздах. А згодом заохочуватимуть жителів сортувати сміття, яке викидають. Наразі з цих питань проводиться вивчення громадської думки.

У Жидачеві також продовжили розпочату торік справу - збільшувати зелену зону насаджень. Так, 6 квітня на околиці міста пройшла загальноміська толока, до якої активно долучилися і дорослих, і школярі. Багато зроблено по благоустрою території ландшафтного заказника місцевого значення «Базиївка» та біля міського стадіону «Авангард». Працівники міської ради, РДА, розчищали лісовий масив від сухостою та побутового сміття. Жидачівське управління водного господарства розпочало облаштування джерела біля підніжжя гори Базиївки, також висаджувало дерева біля водойми. Їм у цьому допомагало Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, яке в рамках укладеного минулого року суспільного договору між Жидачівською міською радою та громадською організацією «ЕКО-Довкілля» надало методичну допомогу та посадковий матеріал - дуби.

Цього ж дня в рамках міської програми формування екологічної мережі (створення зелених зон) навколо м. Жидачева в урочищі «Біля гребного канал» висаджено нову лісопаркову територію. Учні старших класів із трьох шкіл міста посадили на площі 2,5 га 8 тисяч дубів. Минулого року поряд було посаджено 6 га дуба звичайного і червоного. Тоді до спільної справи також долучились працівники служб та управлінь і міста і району.

Двома днями раніше, 4 квітня, на території заказника «Базиївка» розпочали благоустрій на ділянці Ботанічного саду Львівського національного. Як і обіцяв напередодні сам ректор університету Іван Вакарчук, він із своїми колегами та студентами зроблять перший крок - проведуть підготовчі роботи для того, щоб відкрити на території заказника науково-дослідницьку базу університету. Як бачимо, слова дотримано.

Більш як шістдесят осіб, а це викладачі факультету іноземних мов разом з деканом, проректори, голова профкому університету, директор Ботанічного саду з помічниками, на чолі з ректором І. Вакарчуком з допомогою активістів ГО «ЕКО-Довкілля» і працівників міського комунального підприємства розчищали територію для дендропарку у межах майбутньої виробничої бази Ботанічного саду на Базиївці.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"