Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Той що порядкує землею

10 березня професійне свято відзначили працівники землевпорядних організацій. День землевпорядника святкується в Україні року в другу суботу березня щорічно з 1999 року.

Землевпорядкування – одна з найдавніших професій. Історичні літописи свідчать про те, що ще до прийняття християнства у Київській Русі вже проводили вимірювання землі. Першими землевпорядниками були межувальники, які встановлювали та закріплювали межі й видавали документи, що засвідчували право на землю. Ще тоді вони були шанованими людьми, адже в їхніх руках перебувало головне багатство людини, держави - земля.

Організація ефективного використання земель, їхня охорона, контроль за дотриманням земельного законодавства – основні завдання землевпорядника. Це спеціаліст, який володіє знаннями про земельне право, земельний кадастр, землевпорядкування та управління земельними ресурсами. Від його фаховості багато в чому залежить успішний розвиток території. Правильне розмежування, планування й оцінка землі сприяє нормальному господарюванню на ній.

По важливість професії та вклад кожного працівника землевпорядних організацій у розвиток територіальних громад та району говорили у привітальному звернені з нагоди Дня землевпорядника начальник Держкомзему в Жидачівському районі Ярослав Майкут, заступник голови районної ради Марія Стеців та заступник голови райдержадміністрації Володимир Пришляк.

За сумлінну працю і професійне виконання обов’язків Ярослав Майкут та Марія Стеців відзначили грамотами та грошовими преміями кращих працівників.

За словами начальника Держкомзему, в районі в 99 населених пунктах уже проведена нормативна грошова оцінка землі. Завдяки цьому значно збільшилась (до 3 млн грн.) плата за землю. У районі залишилось видати 3000 державних актів на землю. Триває робота по реєстрації державних актів. Протягом минулого року, зазначив Я. Майкут, в районі продано 12 земельних ділянок, що в загальному принесло прибутку на майже 1 млн грн.

В Україні триває земельна реформа, і саме землевпорядники її безпосередні виконавці. Від їхнього професіоналізму залежить, наскільки по-господарськи використовується земля, в якому стані вона буде передана нащадкам. Якість проведення реформи, зауважив Я. Майкут, також залежить від відповідного державного фінансового забезпечення.

Умови, в яких працюють сьогодні землевпорядники, та технічне забезпечення їхньої роботи залишають бажати кращого. Про непросту роботу з впорядкування землі добре знає спеціаліст-землевпорядник Молодинчецької сільської ради Богдан Володимирович Костишин. У цій професії він з 1992 року. Знає про кожний клаптик землі на території ради, адже свого часу проводив її інвентаризацію. Пішки з кроківкою Богдан Володимирович виміряв кожний метр землі. На пам'ять знає, скільки ріллі віддано в оренду, скільки сінокосів та лісу є на території Молодинчецької сільської ради. Загальна ж площа земель – 3080,9 га. Земля розпайована залишилось видати ще 140 державних актів.

Селяни в більшості передають землю в оренду фермерським господарствам, яких на території три – це ТзОВ «Вінал-Агро», ФГ «Любомир МГ» та ФГ «Горачек». У селах залишилась переважна більшість людей похилого віку, молодь тікає в міста, бо через відсутність роботи не бачить тут перспектив. Земля ж, щоб не заростати чагарниками, має оброблятись. Наразі самі селяни не можуть чи не знають, яким чином зробити так, щоб їхні земельні наділи не лише годували їх, а й приносила суттєвий дохід сім’ї. Тож відають її в оренду під 3% річних.

Також через віддаленість території від великих міст тутешня земля не користується великою популярністю. Тому, за словами землевпорядника, угод купівлі-продажу ділянок на території ради наразі не було.

Робота землевпорядника вимагає аналітичного складу розуму, точності, уважності, чіткості, відповідальності, а найголовніше - вміння спілкуватися із людьми. Адже догодити всім неможливо. Богдан Володимирович намагається залагоджувати непорозуміння, допомагати селянам в оформленні документації, дбає про те, щоб все відбувалося відповідно до законодавства.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин