На базі державного підприємства «Подорожненський рудник» хочуть створити комунальне підприємство

Таке рішення прийняла Жидачівська районна рада на черговій сесії.

XIII сесія районної ради, що відбулась 1 березня, виявилася непростою. Про це свідчить навіть те, що засідання сесії тривало з перервою близько семи годин. Попри важливість усіх питань, ще напередодні на комісіях та президії, було зрозуміло, що найбільш резонансними будуть рішення із двох спірних питань, і чи не найголовніше з них: що далі буде з Подорожненським кар’єром. За два тижні до сесії стало відомо, що в кінці грудня минулого року було видано наказ міністерства про ліквідацію державного підприємства ДП «Подорожненський рудник».

На думку депутатів, проект порядку денного, в якому йшлося про надання згоди на створення комунального підприємства Жидачівської районної ради на базі ДП «Подорожненський рудник», - це не вирішення питання екологічної небезпеки, яку може створити найбільша в Україні штучна водойма. Бо хто в такому разі гарантуватиме безпеку жителів сусідніх з колишнім сірчанозбагачувальним підприємством територій?

Із розумінням того, що навіть позитивне рішення районної ради не зовсім зможе вирішити екологічні питання, частина депутатів (за – 36, утримались – 12, проти – 9) більшістю голосів дала «зелене світло» створити комунальне підприємство.

Також дискусії виникли й щодо кошторису видатків виконавчого апарату районної ради. Кошторис видатків виконавчого апарату в результаті голосувань затверджено в сумі 1 млн 7 тис 700 грн без 150 тис грн, що мали виділятись на ремонт сесійної зали.

Також серед питань, які пропонувались на розгляд депутатів: затвердження чисельності виконавчого апарату Жидачівської районної ради на 2012 рік, звіт голови районної ради, затвердження розпорядження голови районної ради, підтримання рішень Львівської обласної ради від 6.12.2011 «Про проголошення 2012 року Роком хорунжої Січового Стрілецтва Олени Степанів-Дашкевич» та від 20.12.2011 Про проголошення 2012 Роком Ярослава Стецька, Роком УПА, Йосифа Сліпого та Олекси Новаківського, затвердження звіту про виконання районного бюджету Жидачівського району за 2011 рік, затвердження програм на 2012-2014 роки; виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 2011 рік та цільових програм за минулий рік; затвердження цільових програм; спрямування вільного залишку загального фонду й залишку бюджетних коштів спеціального фонду районного бюджету та внесення змін до показників районного бюджету на цей рік; внесення змін до рішення районної ради від 10 січня 2012 №142 «Про районний бюджет Жидачівського району на 2012 рік».

Далі депутати звернулися до Львівської обласної ради щодо внесення змін до реєстру Верховної Ради України про адміністративно-територіальний устрій України в частині визнання законною назву села Букавина, що на території Бортниківської сільської ради.

Крім цього, заслуховувалось питання стану ' проведення ремонту доріг на території району. Та прийнято кілька політичних заяв.

Детальніше про перебіг засідання та проблематику питань які розглядались на XIII сесії районної ради, читайте в наступному номері.

Надрукувати