Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Про подання податкової декларації

Нещодавно, у Жидачівській державній податковій інспекції її керівник Володимир Гребінь відповідав на запитання у рамках телефонного зв’язку «гаряча лінія». Тема обговорення: «Декларування доходів громадян, отриманих протягом 2011 року».

 

Ось деякі запитання, що надійшли від платників податків, та відповіді на них:

 

- У який термін фізичні особи надають річну декларацію про майновий стан і доходи до органів ДПС?

- Відповідно до вимог Податкового кодексу України річна декларація про майновий стан і доходи подається платником податків який:

- зобов’язаний її подавати згідно з нормами Податкового кодексу України;

- має право її подати для отримання податкової знижки.

Річна податкова декларація подається до державної податкової інспекції за місцем реєстрації громадянина до 1 травня 2012 року. Громадяни, які подають декларацію для отримання податкової знижки, мають право подавати декларацію протягом всього 2012 року.

Декларація подається за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 07.11.11 р. №1395. Бланк Декларації платник податку може безкоштовно отримати в органі ДПС за місцем реєстрації та отримати консультаційну допомогу фахівців щодо її заповнення.

- Чи повинна фізична особа при наданні податкової декларації про майновий стан і доходи надавати довідку про отримані у звітному році доходи з метою використання права на податкову знижку?

- Відповідно до норм Податкового кодексу України платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи за встановленою формою. На вимогу органу державної податкової служби та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

Враховуючи вищевикладене, фізична особа, яка зобов’язана подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи, відповідно до вимог Податкового кодексу України, або має право скористатися податковою знижкою, повинна на вимогу органу державної податкової служби надати разом із такою декларацією довідку про отримані у звітному році доходи. При цьому особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку.

- Які документи, крім податкової декларації про майновий стан і доходи, має подати платник податку до державної податкової інспекції, щоб скористатись правом на нарахування податкової знижки щодо частини суми процентів за іпотечним кредитом?

- Відповідно до пп. 166.3.1 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати. Платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року. Таке право виникає в разі, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла. До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (послуг) і їх покупця (отримувача).

- Які документи необхідно подати платнику органу ДПС при поданні декларації для реалізації права на податкову знижку за навчання?

- Відповідно до ст.166 розділу ІV ПКУ платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п.166.3 ПКУ. До цього переліку включається сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру доходу, що визначений законодавством на 2011 рік в розмірі 1320 грн., в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. При цьому таку податкову знижку платник податку зможе отримати, починаючи з 2012 року, за наслідками 2011 року. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації. До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Оригінали зазначених документів не надсилаються органу державної податкової служби, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого цим Кодексом.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"