Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Перші кроки функціонування реєстраційної служби

Указом Президента від 06.04.2011 року № 401/2011 утворено Державну реєстраційну службу України та затверджено Положення про Державну реєстраційну службу України. Державну реєстраційну службу України (Укрдержреєстр) було утворено у зв’язку з реформуванням системи центральних органів виконавчої влади відповідно до Указу Президента України від 9 грудня 2010 року.

Державна реєстраційна служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України та входить до системи органів виконавчої влади.

Основними завданнями Укрдержреєстру є реалізація державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади міста Києва, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності.

Сьогодні реалізацію державної політики у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно покладено на Державну реєстраційну службу України (Укрдержреєстр), яка відповідно до Положення, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 року № 401, є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики, зокрема, у вказаній сфері.

Для реалізації зазначеної функції Укрдержреєстру у його структурі створено Департамент державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, функція якого безпосередньо пов’язана зі створенням в Україні нової системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

На сьогодні інститут державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі – державна реєстрація прав) перебуває в процесі реформування. Згідно із діючим законодавством державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень проводять різні уповноважені на те суб’єкти.

Водночас з 1 січня 2013 року державна реєстрація прав на нерухоме майно буде здійснюватися органами державної реєстрації прав в порядку, визначеному Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» й інших законодавчих актів України».

Таким чином, з БТІ, як суб’єкта господарювання, будуть зняті невластиві їм функцій щодо визнання і підтвердження фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Офіційне визнання і підтвердження фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (в чому і полягає зміст державної реєстрації речових прав на нерухоме майно) є виключною функцією держави, яка набуває і здійснює свої права та обов’язки виключно через органи державної влади, який в даному випадку і є Державна реєстраційна служба України.

Новацією вказаної реформи є швидкість надання інформації на запити, їх безоплатне надання та отримання необхідної відповіді у різноманітний спосіб.

Разом з цим, незважаючи на умовні спрощення, одночасно законом розширено перелік прав, які підлягають реєстрації. Тепер громадянам доведеться реєструвати право господарського відання, оперативного управління, оренди земельної ділянки, користування будівлею або його окремими частинами, а також реєструвати іпотеку, довірче на управління майном і податкову заставу, предметом якої є нерухоме майно.

Дані нововведення будуть введені в дію одночасно з початком функціонування відділів державної реєстрації речових прав на нерухоме майно відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” з 01.01.2013р.

За цей час вказані відділи проводитимуть організаційні заходи на виконання покладених повноважень.

У Жидачівському районі, відповідно до наказу Головного управління юстиції у Львівській області від 10.11.2011 року № 1294-К утворено Реєстраційну службу Жидачівського районного управління юстиції Львівської області у склад якої входить сектор державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, який знаходиться за адресою: м.Жидачів, вул.Вокзальна, 6.

Завідуючий сектору державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Олег Назар.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин