Сектор митного оформлення «Жидачів»

З початку року гостро постало питання подальшої роботи сектору митного оформлення «Жидачів» митного пункту «Стрий». Причина - невідповідність чинним вимогам та нормам облаштування території. З минулого року вступили в дію нові вимоги до технічного оснащення митних пунктів. Для повноцінної роботи сектору митного оформлення «Жидачів» недостатня площа території, відсутня система відеоспостереження та ще багато чого бракує…

Саме ці проблеми намагались вирішити на нараді в райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови РДА Р. І. Гриціва, у якій взяли участь заступник начальника відділу митного контролю Львівської митниці В. Р. Іськів, заступник начальника митного поста «Стрий» Т. В. Шестопалов та представники підприємств, які безпосередньо зацікавлені у подальшій роботі СМО, зокрема ТзОВ «Монді Пекеджінг Бегс Юкрейн», ТзОВ «Дунапак-Україна», ТзОВ «Інтер-Пак», ВАТ «Кохавинська паперова фабрика», ТзОВ «Галпак». На порядку денному одне-єдине питання – чи потрібен Жидачеву СМО і що необхідно для забезпечення повноцінного його функціонування та обслуговування підприємств району.

Як прозвучало на нараді, СМО «Жидачів» за період з 1 січня по 31 грудня 2011 року забезпечив надходження до держбюджету у сумі 49840,959 тис грн, що становить 38,91% доходів митним постом «Стрий» (128079,0 тис грн).

Зона митного контролю сектору митного оформлення «Жидачів» митного поста «Стрий» Львівської митниці створена у 2006 році і знаходиться на території товариства з обмеженою відповідальністю «Агробуд- Дністер». Зона митного контролю – це місце загальною площею 900 кв. м, відокремлене суцільною огорожею з воротами для в’їзду та виїзду автотранспорту та окремим входом для посадових осіб митниці.

Першочергове завдання, яке потрібно вирішити для повноцінної роботи СМО, –встановлення системи відеоспостереження, яке зобов’язаний встановити власник території за свої кошти. Але тут і наштовхнулися на одну з проблем. Як виявилось, територія, де розташоване саме приміщення СМО, належить ТзОВ «Агробуд-Дністер», а майданчик для стоянки автомобілів –землі запасу Жидачівської міської ради. Одна з пропозицій, яка звучала на нараді, – залучення спонсорських коштів для закупівлі системи відеоспостереження. Та для цього підприємці висунули свою вимогу – наявність радіологічної експертизи на наших теренах. Досі підприємці району, щоб провести радіологічну експертизу, їздять до Стрия. Це ще одна з причин, яка ставить під сумнів потребу подальшої роботи СМО. Адже для чого вкладати кошти у зону митного контролю на території Жидачева, а продовжувати розмитнення товару у Стрию?

Марія Татчин.

Надрукувати