Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Поляки хочуть допомогти українцям інтегруватися у євроспільноту

Поділитися своїм позитивним досвідом членства в Європейському Союзі приїхали на Жидачівщину представники Бендзінського повіту Республіки Польща. Делегацію очолив староста повіту Кшиштоф Мальчевські.

Зустрічали делегацію голова районної ради Ігор Кос, голова РДА Сергій Коваль, заступник голови районної ради Марія Стеців, голови місцевого самоврядування, голова Асоціації місцевих рад «Ради Жидачівщини» Ігор Лалак та представники правління Асоціації, депутати районної ради. Обидві сторони представили свої території, охарактеризувавши економічне, політичне, соціальне та культурне життя. Гості в промоції дещо нас випереджають, оскільки для популяризації свого краю не шкодують ані ідей, ані грошей. З собою в подарунок привезли багато сувенірів, які репрезентували Бендзінський повіт із найкращого боку: це і повноколірний журнал-місячник, який видає влада повіту, й буклети та канцтовари із символікою краю.

Окрім культурних, молодіжних обмінів, обидві сторони домовилися про започаткування співпраці в сфері бізнесу. Як зауважив Кшиштоф Мальчевські, польські бізнесмени вишукують можливості для розширення власних інвестицій, українці шукають інвесторів, тому така співпраця корисна обом.

У розвитку своєї інфраструктури Бендзінський повіт в основному завдячує можливостям, які надає ЄС. Через участь у проектах та грантових програмах Європейського Союзу поляки змогли значно поліпшити зовнішній вигляд своїх міст та територій. Найголовніше для них – це якість доріг. У їх будівництво вони вкладають чимало власних фінансових ресурсів, значні вливання отримують й з ЄС. Окрім доріг, пріоритетом для наших сусідів є поліпшення ситуації в екологічній сфері. Набутим досвідом поляки готові поділитися і з нами та зробити все, що від них залежить для того, аби українці приєдналися до Євросоюзу. Як зауважив пан староста, Польща найближчі півроку головує в ЄС, тому сьогодні для цього є якнайкращі шанси. На свого «адвоката в Європі» та сусіда покладають великі сподівання і в Жидачівському районі. Тут надіються, що партнерські відносини вдасться налагодити не лише на рівні співпраці міст-побратимів (м. Челядзь Бендзінського повіту вже кілька років є містом-побратимом Жидачева), а й на районному.

Як зазначив в інтерв’ю «Новому часу» Кшиштоф Мальчевські, поляки, як і українці, у своїх проблемах подібні, адже не так давно вони теж переживали часи занепаду виробництва, фабрики, заводи закривалися, люди залишалися без роботи. Сьогодні ситуація значно змінилася за рахунок вкладення коштів, реалізації ідей, пристосування до нових умов. Також пан староста порадив українцям у своєму прагненні поступу в ЄС не забувати про свою самобутню культуру, уклад життя, яке робить українців особливими.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин