Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Що потрібно знати власнику земельної частки (паю)

Характерним для сільських жителів на сьогодні є мовчазне пристосування до будь-якого використання їх земельних часток (паїв), лиш би земля не пустувала, щоб хоч щось за неї платили, навіть порушуючи їх права власності. Але порушення прав власності –дуже хворобливий удар по долях людей, що позбавляє їх життєвої перспективи й незворотньо впливає на їхнє соціальне поводження, провокуючи соціальну напруженість.

Не дивина вже сьогодні, що змінюється і губиться віковічний соціальний генетичний код сільського життя: завзята масова праця селянина завжди забезпечувала перевагу сукупного доходу села над його видатками й втратами. Зараз на селі домінують видатки й втрати, які, на жаль, не враховуються офіційною статистикою. Що потрібно знати селянину, щоб виправити ситуацію і отримувати дохід від законної власності - земельного паю, про це та інше запитали ми у начальника Держкомзему у Жидачівському районі Я.Майкута.

- Земельна реформа в Україні дала змогу кожному члену сільськогосподарського підприємства та пенсіонеру з їх числа отримати власний земельний наділ.

- Селяни тривалий час були позбавлені найголовнішого права – права розпоряджатися своєю власністю. Багато з них вже померли, так і не скориставшись економічними перевагами володіння землею.

Проте кожен власник земельної ділянки повинен мати право на власний розсуд розпоряджатися своєю землею. Для цього і впроваджувалася земельна реформа. Тому лише землевласнику вирішувати: чи продавати землю, чи здавати її в оренду або ж власноруч обробляти.

Нині реформування земельних відносин в Україні – на фінішній прямій.

Що дасть запровадження ринку землі пересічному селянинові? Які вигоди від цього він зможе набути? На ці та інші запитання дає відповіді проект Закону України «Про ринок земель.

- Які правовстановлюючі документи повинен мати власник земельної ділянки, щоб вільно нею розпоряджатися і яким чином він це може зробити?

- Основним документом, що посвідчує право на землю, є державний акт на право власності на земельну ділянку. Цей документ дає право володіти, користуватися та розпоряджатися земельною ділянкою. Її власник зможе самостійно господарювати на ній, здавати її в оренду, продати, подарувати, передати у спадщину, надати в заставу банку для отримання кредиту тощо. Але поспішати з продажем земельної ділянки навряд чи варто, тому що з розвитком ринку землі її вартість, а також розмір орендної плати стрімко та постійно зростатимуть.

- Якою повинна бути орендна плата за земельну частку (пай)?

- Якщо нині орендна плата за земельну частку (пай) становить у середньому 300 – 350 гривень за 1 гектар ріллі, то після запровадження ринку земель вона швидко зростатиме до 600 – 700 гривень і з розвитком ринкових відносин буде й надалі неухильно збільшуватися.

- Чи зможе одна особа скупити всі землі на території одного району, області?

- Ні, не зможе. Максимальні площі земель у власності однієї особи становитимуть для: Полісся – 1500 га, Лісостепу – 1750 га, Степу – 2100 га, Карпат – 900 га, Криму – 1100 гектарів, але, у будь-якому випадку, у власності однієї особи на всій території країни не зможе бути більше 2100 га сільськогосподарських земель.

- Які переваги матимуть молоді спеціалісти та особи, котрі господарюють на землі, при купівлі сільськогосподарських земель?

- Таким особам надається право купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення з розстроченням платежу терміном на 5 років.

- Чи зможуть банки скупити значні площі земель сільськогосподарського призначення?

- Ні, не зможуть. Земельні ділянки, на які звертається стягнення по неповернутому кредиту, підлягають продажу на прилюдних торгах і не переходять у власність банку.

- Чи зможуть скупити землю спекулянти для перепродажу?

- Ні, не зможуть. Встановлюватимуться високі ставки державного мита при перепродажу сільськогосподарських земель, які унеможливлять спекулятивні оборудки із землею.

- Чи зможуть іноземці набувати у власність землі сільськогосподарського призначення?

- Ні, не зможуть. Вони матимуть право лише орендувати землі сільськогосподарського призначення у громадян України. Юридичні особи також не матимуть права на придбання сільськогосподарських земель, а тому ринок земель буде повністю закритий для капіталу іноземного походження.

- Хто зможе набувати у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва?

- Набувачами земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільгоспвиробництва зможуть бути виключно: громадяни України; фермерські господарства; держава та органи місцевого самоврядування.

Ольга БАРАН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин