Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Жидачівська районна рада засудила спровоковані протиправні дії 9 травня у Львові

12 травня під час позачергової сесії Львівської обласної ради під стінами облради свої позачергові виїзні засідання провели й районні та міські ради Львівщини. Мета – дати належну оцінку провокаціям проросійських організацій та протиправним діям правоохоронних органів, що мали місце 9 травня. Депутати Жидачівської районної ради на VІ позачеговій сесії VІ скликання підтримали звернення до народу України, ухвалене обласною радою щодо подій 9 травня у Львові.

«9 травня у Львові відбулася цинічна провокація. Чинна влада відверто показала, що працює за кремлівським сценарієм, написаним ФСБ Росії. Вона працює на загострення суспільних протиріч та на розкол України.

Більшість у Верховній Раді України, зокрема фракції олігархів та комуністів, виступили підбурювачами силового конфлікту, ухваливши закон про червоний прапор. Саме ця влада організувала прибуття до Львова антиукраїнських радикалів. Саме ця влада охороняла вчинення ними екстремістських дій, всупереч рішенню Львівського адміністративного окружного суду, а також положень Конституції України. Саме чинна влада не пустила ветеранів ушанувати своїх полеглих побратимів. Саме вона організувала побиття жінок, дітей, представників органів місцевого самоврядування.

Усе це дійство 9 травня творилося не заради вшанування ветеранів, а виключно задля формування телевізійної картинки для підконтрольних Кремлю телеканалів, задля формування спотвореного образу України»… «Цинізм закордонних і доморощених провокаторів не знає меж. На могилах солдатів, які поклали життя у боротьбі з гітлеризмом, екстремісти з "Родины", "Русского единства", КПУ і ПР влаштували блюзнірський політичний піар. На солдатських могилах повинні бути не червоні прапори, а квіти вдячності і має лунати молитва пам'яті. Особливо в Україні, яка всіяна могилами тих, хто боровся проти тоталітарних режимів Гітлера і Сталіна.

Події 9 травня – лише черговий епізод чужого сценарію. Влада весь час його виконує, роздмухуючи полум'я ворожнечі. Це і політика у мовній та релігійній сферах, і спроби переписати історію, і русифікаторські потуги міністра Табачника, і Харківські угоди. Вони забувають: хто сіє вітер – пожне бурю. Влада, яка розколює власне суспільство, нехтує Конституцією, розписується у власній слабкості та неспроможності», йдеться у зверненні.

Окрім Жидачівської районної ради, відбулися виїзні сесії Червоноградської та Миколаївської міських рад, Бродівської, Жовківської, Миколаївської, Мостиської, Пустомитівської та Радехівської районних рад, зазначено на офіційному сайті Львівської обласної ради.

Також депутати засудили протиправні дії правоохоронних органів та правопорушників, які 9 травня всупереч постанові Львівського окружного адміністративного суду вчинили провокацію з використанням окупаційної символіки часів Радянського Союзу, чим спровокували порушення конституційних прав громадян України, свавільно знехтували рішенням органів місцевого самоврядування.

Під час сесійного засідання 12 травня Львівська обласна рада визнала незадовільною роботу Львівської обласної державної адміністрації щодо забезпечення конституційних прав громадян та законів України в день відзначення Днів пам'яті жертв Другої світової війни, або Дня Перемоги у м. Львові.

Обласні обранці висловили незадоволення роботою головного управління МВС України у Львівській області щодо забезпечення громадського порядку у м. Львові 9 травня. За це рішення проголосувало 76 депутатів із 83 зареєстрованих на сесії.

Як зазначалося у рішенні сесії: «Львівська обласна рада, місцеві ради та громадськість Львівської області вжили всіх необхідних законних заходів з метою недопущення у Львові провокацій під час відзначення Днів пам'яті жертв Другої світової війни, або Дня Перемоги». Зокрема направлялись відповідні звернення голови обласної ради до Президента України з проханням «доручити Службі безпеки України та Міністерству внутрішніх справ України не допустити проникнення до Львова провокаційно налаштованих осіб та порушення ними громадського порядку». Крім цього, 28 квітня Львівська обласна рада звернулася до Президента України з проханням застосувати право вето щодо Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги)».

У результаті в судовому порядку було заборонено проводити в місті Львові 9 травня збори, мітинги, походи, демонстрації чи інші зібрання.

Як сталося так, що заборона суду була порушена антиукраїнськими, екстремістськими організаціями під час засідання позачергової сесії 12 травня, депутати обласної ради відповіді так і не отримали. Цієї відповіді очікував від правоохоронців і голова Львівської обласної адміністрації Михайло Цимбалюк.

За результатами обговорення на сесії прийнято постанову створити тимчасову контрольну комісію з числа депутатів Львівської обласної та Львівської міської рад для вивчення подій, що мали місце у Львові 9 травня.

Вже 17 травня Львівська обласна рада звернулася до Генерального прокурора України і прокурора Львівської області з вимогою взяти під особливий контроль розслідування справ щодо подій у Львові 9 травня. Також обласна рада висловила протест у зв’язку з перетворенням правоохоронних органів у знаряддя режиму для розправи над політичними опонентами, економічними конкурентами і будь-яким громадянином України, який стає на захист своїх національних та соціальних прав. Після подій 9 травня та засідання сесії обласної ради багатьох депутатів, в основному від ВО «Свобода», викликали до міліції та прокуратури. Голова фракції ВО «Свобода» в Львівській облраді Ірина Сех вбачає в діях правоохоронців ознаки «упередженості та вибірковості». Зокрема вона вважає, що йдеться «про банальну помсту депутатам за негативну оцінку дій».

Під час засідання сесії 17 травня депутати закликали «припинити політичні репресії та відправити у відставку міністра МВС Анатолія Могильова як відповідального за міліцейське свавілля в Україні». Таке звернення підтримали 75 депутатів Львівської обласної ради.

До 20 травня у Львові перебувала комісія із Києва, яка вивчатиме всі обставини подій 9 травня.

Тим часом у ЗМІ з’явилось повідомлення про те, що Президент України Віктор Янукович ще може підписати горезвісний закон про червоні прапори.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин