Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Жидачівщина проти «червоних прапорів»

4 травня на V позачерговій сесії Жидачівської районної ради депутати прийняли звернення до Верховної Ради України щодо недопущення вивішування червоних прапорів на всіх адміністративних будинках 9 травня.

Як відомо 21 квітня Верховна Рада прийняла закон яким передбачається на День перемоги вивішувати разом із державним українським прапором червоний прапор.

4 травня відбулася позачергова сесія Жидачівської районної ради. На порядку денному розглядалось лише одне питання.

 

Як зазначив голова районної ради Ігор Кос порядок денний позачергової сесії був попередньо узгоджений із представниками фракцій і політичних партій, які представлені у районній раді. На цій зустрічі були присутні представники всіх партій та фракцій, крім Партії Регіонів.

 

Голова районної ради ознайомив присутніх депутатів із подіями, які передували, а одночасно і призвели до скликання позачергової сесії, а також ознайомив депутатів із зверненням Львівської обласної ради до Президента з вимогою накласти вето на прийнятий ВР закон, та про рішення Львівської облради, яке не радить органам місцевого самоврядування області, закладам і організаціям вивішувати 9 травня червоний прапор поряд із прапором України.

На сесії виступали представники майже всіх фракцій та політичних партій, які представлені в районній раді. Представник ВО Свобода Л. Семигинівська висловила своє занепокоєння щодо глумлення над державною символікою. «Червоний прапор-це ганьба, це символ неіснуючої держави, і вивішувати його - це виявляти неповагу до себе».

Виступили на захист українського стягу голова фракції Наша Україна Ігор Рібун, голова фракції «За Україну» Павло Дубик, представник партії УНП Віра Жигало, представник партії «Фронту Змін», фракції «За зміни Жидачівщини» Василь Ревер, представник ВО Батьківщина Володимир Площанський, член партії «Сильна Україна» Богдан Бойчук, головний редактор часопису «Новий час» Андрій Данилець, член ВО Свобода Андрій Чад .

Заступник міського голови Я. Гаврильчук повідомив усіх присутніх, що 9 травня в місті Жидачеві будуть вивішені державні стяги лише синьо-жовтого кольору. «Ми повинні виховувати повагу до свого національного прапору в собі та в своїх дітях» - зазначив Ярослав Григорович.

Головний редактор часопису «Новий час» виступив з пропозицією в тексті звернення до Президента покласти відповідальність за непрогнозовані події та їх наслідки, які можуть відбутися 9 травня на Верховну Раду, яка своїми діями свідомо провокує розкол у суспільстві.

Всі виступаючі депутати зійшлися на одній думці, що в Україні є лише один прапор – це національний синьо-жовтий стяг, який є символом української державності і гордості. Тому варто використовувати у всіх урочистих заходах саме його. Конституцією України передбачено, що одним із державних символів України є Державний Прапор України, із смуг синього і жовтого кольорів (стаття 20). Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, традицій державотворення, історії та сьогодення. А використання неукраїнського прапора під час відзначення державних свят та урочистих заходів є порушенням прав та свобод українських громадян, зневага до пролитої крові наших батьків та дідів у боротьбі за незалежність держави.

Із змістом звернення Жидачівської районної ради до Президента України щодо ветування Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про увічнення перемоги у Великій Вітчизняній Війні 1941 – 1945 рр.» присутніх депутатів ознайомила заступник голови районної ради Марія Стеців. Голосування за прийняття відповідного звернення районної ради було одностайним – 49 депутатів із 66, які були присутні на сесії проголосували “За”.

Також депутати підтримали пропозицію фракції «Зміни Жидачівщини» щодо звернення до Президента України Віктора Януковича, Партії регіонів, Партії Комуністів та Блоку Литвина з проханням висловити недовіру уряду Миколи Азарова та негайно відправити його у відставку. Звернення зачитала Наталя Калинець, представник партії «Фронт змін». На завершення голова районної ради подякував всім депутатам за позицію, яку вони висловили проголосувавши на п’ятій позачерговій сесії Жидачівської районної ради.

Марія Татчин.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин