Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Матерям-героїням виплатять винагороду

Постановою Кабінету Міністрів України затверджено порядок виплати у 2011 році одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».

У Законі України «Про Державний бюджет на 2011 рік» за відповідною бюджетною програмою передбачено видатки на виплату одноразової винагороди матерям-героїням в обсязі 291,428 млн. гривень. Зазначений обсяг асигнувань забезпечить виплату коштів понад 30 тисячам жінкам, яким планують присвоїти звання «Матері-героїні» Указами Президента.

 

Видатки, передбачені в Державному бюджеті України для виплати винагороди на поточний рік, розподіляються Міністерством освіти і науки, молоді та спорту за поданням Державної служби молоді та спорту на підставі заявок про виділення бюджетних коштів, які подають структурні підрозділи у справах сім’ї, молоді та спорту обласних адміністрацій за формою, затвердженою Міністерством освіти і науки, молоді та спорту за погодженням з Міністерством соціальної політики.

 

Жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», включають у перелік для фінансування в порядку черговості прийняття указів Президента України про присвоєння почесного звання.

Для отримання винагороди жінка, якій присвоєно почесне звання (або уповноважена нею особа), подає органу соціального захисту за місцем реєстрації зазначеної жінки такі документи:

- заяву про виплату винагороди із зазначенням способу виплати;

- копію сторінок паспорта з даними прізвища, ім’я та по батькові, місця реєстрації;

- копію посвідчення про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

Уповноважена особа подає також нотаріально засвідчений документ, що підтверджує її право представляти жінку, якій присвоєно почесне звання.

Управління праці та соціального захисту населення формує особову справу, яка зберігається протягом п’яти років після виплати винагороди.

Сума винагороди обчислюється відповідно до Указу Президента України від 25 грудня 2007 року № 1254 «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне України «Мати-героїня» жінкам, яким присвоєно почесне звання:

- починаючи з 2011 року - виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання;

- у 2010 році - виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня 2010 року;

- у 2008-2009 роках – виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який діяв у грудні 2008 року.

Сума зазначеної винагороди становить 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто 9410 грн у 2011 році. Розмір цієї одноразової винагороди становить у 2004–2007 роках 6330 грн, у 2008–2009 роках – 6690 грн, у 2010 році – 8690 грн.

У 2011 році почесним званням «Мати-героїня» планується відзначити понад 30 тисяч багатодітних матерів. У 2010 році його отримали 19068 матерів.

Виплата винагороди здійснюється згідно з відомістю, яка складається органом соціального захисту за формою, затвердженою Міністерством освіти і науки, молоді та спорту за погодженням з Міністерством соціальної політики, через відділення поштового зв’язку «Укрпошта» або шляхом перерахування коштів на особистий банківський рахунок.

Довідка. Відповідно до указу Президента України від 29 червня 2001 року "Про почесні звання України", почесне звання "Мати-героїня" присвоюється жінкам, які народили і виховали до восьмирічного віку п`ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім`ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. Згідно з указом Президента України від 25 грудня 2007 року "Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", таким жінкам винагорода виплачується у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Присвоєння почесних звань і виплата винагород матерям-героїням сприятиме підвищенню престижу материнства й української родини та посилить відповідальність батьків за виховання дітей у сім’ї.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин