Дороги ще не ремонтують, а їздити як?

Нарешті прийшла справжня весна. Разом зі снігом «зійшов» асфальт.

Те, що дороги в Жидачеві не у найкращому стані, помітили не лише водії, а й пішоходи. Ситуацією з ремонтом доріг в Жидачеві новочасівці вирішили прояснити в мерії .

 

Як повідомив заступник міського голови Жидачева Ярослав Гаврильчук, весняний плановий ремонт доріг у місті ще не починали. Перш за все потрібно провести очистку каналів та забезпечити водовідведення. Працівники Жидачівського міськкомунгоспу разом з працівниками ДАІ обстежили всі дороги, склали дефектні акти. На черзі складання кошторису та ремонт.

 

За словами Ярослава Гаврильчук, на сесії міської ради затвердили Положення про Жидачівський міський дорожній фонд. Основними цілями і завданнями фонду є акумуляція податкових і інших платежів, цільове фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, що знаходяться в комунальній власності територіальної громади м. Жидачева, включаючи проїжджі частини вулиць і доріг, дорожнє покриття, зупинки міського транспорту, тротуари, спорудження дорожнього водовідведення.

Як сказав п. Гаврильчук, основні труднощі – це відсутність коштів на капітальний ремонт чи реконструкцію. Одним з основним джерелом фінансування був податок з власників транспортного засобу, зараз його немає. Тому потрібно шукати кошти на ремонт доріг із загального фонду. Жидачівська міська рада дала запит на фінансування ремонту доріг за рахунок субвенції на ремонт і утримання комунальних доріг з державного бюджету.

Бідкаються про відсутність коштів на ремонт доріг і сільські голови. За словами сільського голови с. Гніздичева, в сільському бюджеті грошей немає, і вони також покладають надії на субвенцію з державного бюджету.

Марія ТАТЧИН.

Надрукувати