Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У районі фінансуватиметься понад 20 цільових програм

Окрім затвердження виконання основних показників соціально-економічного розвитку району за минулий рік, депутати проголосили 2011 рік роком полковника Євгена Коновальця та українського поета-просвітника Маркіяна Шашкевича, а також підтримали кілька звернень.

Депутати затвердили на постійних комісіях опрацьовані попередньо звіти про виконання районного бюджету Жидачівського району та Програми соціально-економічного і культурного розвитку району за 2010 рік. .Далі розглянули та затвердили Програми соціально-економічного та культурного розвитку Жидачівщини на поточний рік. У переліку діючих цільових програм, на які виділено кошти: капітальний ремонт меліоративних систем, що перебувають у комунальній власності (8 тис грн), програма поводження з твердими побутовими відходами (7 тис), комплексна програма охорони здоров’я населення на (20 тис), розвиток малого підприємництва (2 тис), програма розвитку цивільного захисту (15 тис), соціального захисту дітей та розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (10 тис), знешкодження у 2011-2012 роках заборонених і непридатних до використання в сільському господарстві пестицидів (15 тис), розвиток насінництва (45 тис), розроблення Схеми планування території району, коригування генпланів населених пунктів (8 тис), підтримка розвитку тваринництва (20 тис), управління майном комунальної власності (6 тис), часткове здешевлення штучного осіменіння тварин у приватному секторі (4 тис), соціального захисту населення (6 тис.), програма розвитку місцевого самоврядування (20 тис), програма вшанування пам’яті українців, постраждалих у XX ст. внаслідок дій окупаційних режимів, та відзначення героїв національно-визвольних змагань (24 тис грн).

Також депутати виділили 20 тис грн на розвиток пластового руху (цьогоріч виповнюється 100 років від часу заснування «Пласту» в Україні). На постійних комісіях керівництво району та депутати дійшли згоди в тому, що літнє оздоровлення дітей у пришкільних таборах не є ефективним. Тому шукатимуть можливості організації літніх вакацій на базі однієї із шкіл (розглядатимуться Дев’ятники та Піддністряни). На програму оздоровлення та відпочинку дітей району окремо виділили 10 тис грн, на розвиток футболу (в т.ч. і сільського) - 35 тис грн.

На підтримку громадських ініціатив для реалізації Міжнародної програми співробітництва «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» цьогоріч виділено всього 20 тис грн. І це незважаючи на позитивний досвід попередніх років та реалізовані за сприяння ПРООН проекти.

Поза фінансуванням залишилися, зокрема, програми зайнятості населення, розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини та Дорожньої карти розвитку закладів сімейної медицини, «Розвиток культури Жидачівщини», регіональна комплексна програма поліпшення екологічного стану рік району та інші.

Районні обранці затвердили перелік нових цільових програм, що реалізовуватимуться у поточному та наступних роках. Розроблено й затверджено 23 таких програми.

Для погашення кредиторської заборгованості за взятими у 2010 році бюджетними зобов’язаннями по оплаті за виконані роботи за Програмою збереження, відтворення та раціонального використання земельних ресурсів (затверджена сесією Львівської обласної ради 13 липня 2010 р), оплати заборгованості за виконані роботи по охороні незавершеного будівництва школи в смт. Гнідичеві за грудень 2010 року, що виникли у зв’язку з непроведенням управлінням державного казначейства платіжних доручень, Жидачівська районна рада спрямувала залишок бюджетних кошів до спеціального фонду. Зокрема на погашення по школі - 5315 грн, збільшено видатки спеціального фонду в сумі 18149,56 грн на субвенцію??? Кніселівській сільській раді.

Внесено зміни до показників районного бюджету (6 тис грн) на придбання комп’ютера для апарату районної ради. Затверджено розпорядження голови Жидачівської РДА та районної ради, а також бюджетних програм на 2011-2013 рр.

Затверджено оновлений склад комісії районної ради з питань поновлення прав реабілітованих. Очолює комісію заступник голови районної ради Марія Стеців, заступник Петро Хоменко, секретар Олександра Ковалишин. До комісії включені представники фінансового управління, управляння соціального захисту та спеціаліст із кадрової роботи. У складі комісії також голова радонового Проводу Братства УПА Григорій Дидина, голова міської організації політв’язнів та репресованих м. Ходорова Роман Осімницький, член Братства УПА Василь Устрицький.

Створено й районну комісію, яка коруватиме питаннями створення у районі фермерських господарств. Голова комісії – заступник голови РДА Володимир Пришляк, заступник – керівник управління агропромислового розвитку РДА Галина Кіячик, секретар – Мирон Мельник. Також до складу комісії увійшли начальник управління Держкомзему у Жидачівському районі Я. Майкут, голова Асоціації фермерів Володимир Ревер, начальник відділу розвитку територій, власності та приватизації районної ради Марія Гавінська, головний санітарний лікар Костянтин Левчук, головний архітектор Леся Людкевич, начальник управління водного господарства Михайло Козовіта, начальник юридичного відділу Михайло Павловський, директор ТзОВ «Жидачівський бізнес-центр» Василь Коцовський та голова комісії з питань територій та АПК Микола Богів.

Внесено зміни до переліку об’єктів, що перебувають у спільній власності територіальних громад району. Зокрема змінено назву Вибранівської сільської лікарні амбулаторії на Вибранівську амбулаторію загальної практики-сімейної медицини. Також Жидачівська гімназія ім. О. Партицького відтепер носитиме статус Жидачівський навчально-виховний комплекс «Початкова школа-гімназія ім. О. Партицького».

Заразом і Монастирецька загальноосвітня школа отримала статус навчально-виховного комплексу.

Депутати затвердили «Положення про помічника-консультанта депутата Жидачівської районної ради». Відтепер районний депутат зможе мати до п’яти помічників-консультантів, які працюватимуть на громадських засадах. Перший із такою потребою звернувся до районної ради Ярослав Майкут.

Депутати дали погодження на проведення робіт по добудові об’єкту незавершеного будівництва «Газифікація с. Зарічне». У переліку робіт передбачено демонтаж, реалізацію металевої труби та добудову об’єкту. Металеві труби будуть замінені на пластикові. Всі роботи виконуватиме об’єднання «Агробуд-Дністер» (Г. Стубінський). При районній раді буде утворено робочу групу для оцінки та затвердження методики розрахунку вартості металевої демонтованої труби та постійного контролю за ходом демонтажу й подальшої її реалізації об’єднанню «Агробуд-Дністер». Завершити роботи, вартість яких 1 млн. 117 тис грн., планується до кінця квітня.

З метою забезпечення належних умов для проживання, соціально-побутового обслуговування та надання медичної допомоги людям похилого віку, інвалідам, а також невиліковно хворим, які потребують паліативної допомоги, у районі створюється з 1 липня 2011 року стаціонарне відділення Жидачівського територіального центру соціального обслуговування. Такий заклад працюватиме на базі терапевтичного відділення №2 Ходорівської районної лікарня, що в смт. Нових Стрілищах. Крім того, щоб подбати про працевлаштування персоналу терапевтичного відділення, депутати порадили районній владі віднайти кошти для закупівлю карет швидкої допомоги. Оскільки для медичних закладів катастрофічно бракує бригад «швидкої допомоги» (норма - одна «швидка» на 10 тис населення), та й наявний автопарк вже технічно вичерпав свій ресурс.

Від розгляду соціально-господарських питань депутати перейшли на культурно-просвітницькі. Надали згоду на передачу мистецько-культурної композиції «Перемога під Конотопом» на території музею-меморіалу гетьмана І. Виговського на баланс Львівської картинної галереї.

З нагоди відзначення 120-річчя від дня народження командира Української Військової Організації, голови Проводу Організації Українських Націоналістів полковника Євгена Коновальця та 200-річчя від дня народження письменника, поета, священика УГКЦ, культурно-громадського діяча Маркіяна Шашкевича вирішено проголосити 2011 роком цих двох видатних діячів.

Окрім цього, депутати підтримали звернення Здолбунівської районної ради (Рівненська область) про будівництво Гурбенського Пантеону (У квітні 1944 на кордоні Рівненської та Тернопільської областей (урочище Гурби) відбулася найбільша і найтриваліша сутичка між підрозділами УПА та частинами НКВС) й виділили для його будівництва 10 тис грн як вклад громадськості Жидачівщини у вшанування пам’яті героїв національно-визвольних змагань.

Також депутати підтримали звернення депутатів районної ради М. Жовтого про відкриття у с. Тейсарові дитячого садочка, Ірини Сивик - щодо налагодження транспортного сполучення Лівчиці - Жидачів - Нове Село, Стрий - Жидачів ч/р Крехів, Сулятичі - Львів та ремонт даху дитячої установи «Сонечко» в м. Жидачеві, звернення депутата З. Кота про відновлення транспортного сполучення Прибілля - Львів.

Було підтримано звернення Асоціації голів місцевого самоврядування, фракції БЮТ та заяву про про скасування звання Героя України С. Бандері.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"