Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Зимова толока», або Вбережемось від паводків

Проходження повеней та паводків останніми роками стає все менше прогнозованими’ і передбачуваними. Їх наслідки з кожним роком сягають все більших масштабів.

З цього приводу 9 лютого відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому були присутні керівники служб району, представники лікарні, санепідстанції, міліції, РВ ГУ МНСУ, міські та сільські голови. Перше питання порядку денного – звіт про роботу районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за 2010, розгляд і затвердження плану роботи на 2011 рік.

Головний інженер водного господарства М. Жилко  доповів присутнім, що майже всі об’єкти у районі готові до проходження льодоходу, паводків та повеней і перебувають в задовільному стані. При цьому наголосив, що на сьогодні загрози підтоплення немає. Цьогоріч планується закінчити роботи по укріпленню берегової лінії у с. Межиріччі. Проте є аварійні ділянки на річках Стрий (в с. Пчанах та с.Волиці-Гніздичівській), Свіча (с. Сулятичі та с.Зарічне), на ремонт яких виділено кошти, де також планується проводитися ремонтні роботи. Справедливо зауважив сільський голова Вільхівців, що річка Стрий змінила своє русло практично за рік. Якщо буде підняття рівня води, то це загрожує підтопленням сіл Турад та с. Вільхівців.

На засіданні була присутня заступник начальника облводгоспу у Львівській області Крута Наталя Сергіївна. Вона зауважила, що однією з вагомих причин паводків та повеней є природній фактор. Загальне потепління в природі, зміна метеорологічних та гідрологічних природних умов призвели до порушення циклічності та сезонності опадів, збільшення їх інтенсивність. Та все-таки головною причиною підтоплень є недостатня пропускна здатність місцевих водотоків або їх повна відсутність, а це вже місцевий людський та господарський фактор. Зокрема це відсутність водозливної, водовідвідної мережі, захаращення природних водотоків (русел річок, струмків, ярів тощо), створення підпорів на водопропускних мостах та переїздах, самовільне влаштування об’єктів господарської діяльності (сіно, будматеріали, дрова інше) в прибережних смугах водотоків та в потенційних зонах підтоплення, влаштування в руслах несанкціонованих підпорів води для власних потреб.

Обласне і Жидачівське водне господарство, комісія з ТЕБ і НС звертаються до органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ і організацій, населення району вжити всіх необхідних заходів по недопущенню шкідливої дії весняних вод і просять організувати та провести зимову толоку. Як зазначив голова комісії, перший заступник голови РДА Роман Гриців, «якщо самі не зробимо, то ніхто за нас не зробить», і запевнив, якщо потрібна буде техніка для цього, то влада спробує допомогти.

Також пані Наталя звернула увагу присутніх сільських голів на те, що кошти від оренди ставків тепер йтимуть у місцевий бюджет, на відміну від минулого року, коли кошти направлялись у державний бюджет.

На засіданні комісії представник Національної акціонерної страхової компанії «Оранта» у м. Жидачеві закликав присутніх застрахувати своє майно і таким чином убезпечитися від втрат, які спричиняють паводки та повені.

Було розглянуте також питання забезпечення сталого функціонування систем житлово-комунального господарства. Доповідали керівники районних електричних мереж та газового господарства.

Марія Татчин.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин