Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Земельні відносини та вуличне освітлення

Про використання земель сільськогосподарського призначення та про можливість проведення вуличного освітлення – питання, що викликали підвищений інтерес у голів місцевого самоврядування на черговому Дні влади 26 січня.

Перед початком засідання менеджер з питань недержавних пенсійних фондів Ігор Стецишин розповів про основні етапи Пенсійної реформи та роль недержавних пенсійних фондів.

Про ситуацію із землекористуванням у районі доповідали начальник ДПІ у Жидачівському районі Володимир Гребінь та начальник управління Держкомзему у Жидачівському районі Ярослав Майкут.

Схоже, що в державі незабаром очікуються законодавчі зімни й стосуватимуться вони безпосередньо землекористувачів. Сьогодні ж у районі триває інвентаризація усіх земель сільськогосподарського призначення. Як зазначив голова РДА Сергій Коваль, у районі близько 9 тисяч га землі не обробляється, адже земля сьогодні – основний дохід місцевих рад. Землевпорядники місцевих рад неохоче сприяють у проведенні інвентаризації угідь.

Перед головами райдержадміністрацій, керівництвом області поставлено завдання знайти інвестора на невикористовувані землі. Якщо земля непридатна для ведення сільськогосподарського виробництва, її передаватимуть у держлісфонд під заліснення.

Заступник голови РДА Володимир Пришляк наголосив, що сьогодні не може бути проблем із орендою землі, лише потрібно впорядкувати ситуацію у цій сфері.

Чи не вперше за багато років на загальнорайонному рівні порушується питання проведення вуличного освітлення у населених пунктах. Про перспективи реалізації освітлення сіл та селищ району доповіла керівник управління економіки Світлана Самсонова.

На обласному рівні головним управлінням містобудування, архітектури та просторового розвитку підготовлено проект програми реконструкції зовнішнього освітлення магістральних автошляхів у населених пунктах Львівської області на 2011-2012 роки. У попередньому плані програми прогнозується співфінасування реконструкції в частинах: 50% - обласний бюджет та по 25% - районний та місцеві бюджети. Сьогодні місцеві ради мають провести інвентаризацію мережі вуличного освітлення.

До слова, досі єдиним селом, що освітлювалось у нічну пору, були Юшківці. Цьогоріч й у Вибранівській сільській раді також освітили сільські вулиці.

На засіданні Дня влади обговорювались і питання проведення інвентаризації житлових будівель та споруд, що знаходяться на території населених пунктів, роботи із зверненнями громадян у 2010 році, передачі архівних документів колишніх агроформувань, що припинили свою діяльність.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин