Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Стрийському районі розпочинається «війна» між головами ради та адміністрації?..

На сесії Стрийської районної ради, яка відбулася цього вівторка, голова РДА Богдан Янко з трибуни звинуватив голову районної ради Михайла Лучечка в тому, що той на угоду обласним «партійним босам» від «Європейської Солідарності» заблокував питання про спрямування та розподіл вільного залишку коштів загального фонду районного бюджету, що, зокрема, передбачалося на РДА.

У свою чергу голова районної ради Михайло Лучечко звинуватив голову РДА в телефонному «шантажі» депутатів районної ради по цьому питанню.

Якщо не зрозуміло, про що йдеться, то, як в тому прислів’ї: йдеться про гроші…

Незважаючи на те, що в минулому році ми «попрощалися» із Жидачівським районом і разом із Миколаївським та Сколівським «ввійшли» до Стрийського, для переважної більшості простих людей, які не мають жодного стосунку до органів влади, це об’єднання залишається «темним лісом».

Що новостворена рада, що РДА – це структури, які поки що виглядають зайвими і незрозумілими. Як у функціональному і організаційному плані, так і у фінансовому. Фактично Стрийська районна рада цього року «живе» за рахунок «залишків» коштів, які передали їй зліквідовані райони. Приміром, «бідний» Жидачівський район «проспонсорував» Стрийську районну раду на 5 млн 350 тис грн. Сколівщина виявилася мудрішою: віддала пів мільйона і ввійшла в новий район із боргами в кілька мільйонів…

Пригадую (бо маю відеозапис) останню сесію Жидачівської районної ради, коли голові І. Косу неодноразово депутати задавали запитання: який залишок коштів? Тоді Ігор Кос, як справжній «чорноострівський партизан», ніц нікому не сказав… Мовчали РДА, фінансове управління, словом всі, хто мав інформацію, скільки залишиться на кінець року коштів. Чому так? Тепер їх і спитайте.

І це в той час, коли були мільйонні заборгованості двох лікарень перед «Кробат Україна»?.. Була можливість під кінець «достойно» попрощатися з районом, який «годував» ту всю братію десятками років, коли вони були при владі. Бо хто нині буде цікавитися їх зарплатами, преміями, оздоровчими і матеріальними допомогами. А, до речі, цікаві цифри малюються… А нині ми тішимося, що депутати Стрийської районної ради дали (чи віддали) на Жидачівську міську лікарню мільйон гривень на обладнання…

Але то вже історія, а ми повернемося до стрийської сесії. На порядок денний 4 сесії було заплановано 33 питання. Проте, тількино сесія розпочалася, депутати пропонували внести ще три питання, тому їх набралося аж 36.

Перед самою сесією з «якихось» причин було знято питання виділення РДА з вільного залишку коштів районного бюджету 3,2 мільйона гривень. Голова РДА Богдан Янко у своєму виступі мотивував цю потребу в коштах тим, що працівники РДА мають надто малі зарплати, а щоб добре працювати – людям треба платити. Нібито все було погоджено і домовлено, а голови ради і адміністрації навіть чай разом пили, та все пішло не за планом: напередодні сесії все «переграли», і голови ввійшли в прямий конфлікт з «політичних» мотивів...

Пропозиції окремих депутатів, зокрема Марії Гучко щодо повернення цього питання в порядок денний, не отримали підтримки, і стало зрозуміло, що райдержадміністрації грошей не дадуть.

Натомість депутати затвердили, не слухаючи, звіти трьох реформованих районів за минулий рік, Програму «Покращення стану охорони громадського порядку та профілактики злочинності у Стрийському районі» (100 тис грн), «Програму розвитку фізичної культури та спорту», «Програму відзначення пам’ятних дат», одна з яких відзначення Року голови Проводу ОУН Євгена Коновальця (450 тис грн), «Програму накопичення і використання матеріально-технічних ресурсів» (100 тис грн). Затвердили Передавальні Акти, якими районні ради передали «все, що мали», Стрийській раді, і при цьому встановили вартісні критерії для визначення основних засобів. Також депутати погодили зміни меж сіл Криниця, Братківці, Стриганці, Угерсько, Нижня Стинава, Козьова.

Як я вже казав, депутати одноголосно погодили спрямувати кошти вільного залишку в сумі 1 млн грн на співфінансування з придбання кисневого обладнання для Жидачівської міської лікарні. Разом з тим Сколівській громаді мають повернути суму коштів, які Сколівський район «вніс» у копилку Стрийського району – трохи більше пів мільйона.

Пропозицій віддати громадам Жидачівського району кошти, які ми віддали до Стрия, чомусь не прозвучало. Встидаються наші обранці про такі «дрібниці» говорити… Натомість людям слід знати, що кожному депутату Стрийської районної ради виділено кошти в сумі 20 тис грн для допомоги своїм виборцям.

Окрім того, на сесії затверджено склад президії районної ради, структуру, чисельність штатних працівників та кошторис ради. Насамкінець депутати проголосували кілька Звернень до Президента та Верховної Ради, зокрема щодо повернення громадянам права розпоряджатися землею за межами населених пунктів та про заборону діяльності партій ОПЗЖ і Шарія. В «різному» розглянули депутатські звернення, зокрема щодо компенсації проїзду депутатам.

І насамкінець про цікаве з нашого журналістського погляду: депутатам запропонували створити комунальне ЗМІ - «Районна телерадіоорганізація «Стрийські вісті»… Немало-небагато - цілу «телерадіоорганізацію», забравши основні засоби та інші необоротні матеріальні активи від аналогічної «медійної» структури, яка була в Миколаєві…

Зрозуміло, кожна влада хоче мати рупор. Але і в цьому треба розбиратися бодай трохи, бо створити «телерадіоорганізацію» - це не «радіокружок» оформити. Спочатку треба врегулювати питання ліцензії, врешті це дуже, дуже недешеве задоволення… Якщо ж районна рада, а згодом і РДА захочуть бути прозорими в роботі, бути почутими людьми, то це нині робиться трохи в інший спосіб, шляхом не створення нових ЗМІ, а налагодження співпраці з різними вже існуючими засобами інформації. Це значно простіше і дешевше. Звертайтеся, допоможемо… Врешті, непідготовленість цього питання стала зрозумілою і для самих депутатів, які не підтримали «проєкт» «Стрийських вістей».

Підбиваючи підсумки діяльності новостворених районних структур, можна прямо сказати словами «класика» і зовсім не лєніна: надто далекі вони від народу. Попри биття в груди під час виборів, що вони відстоюють наші, народні інтереси, поки що виглядає, що всі вони є нашим «баластом», який утримується за наші з вами гроші з податків. Бо ті мільйони, які ми «передали» Стрию, – це наші, людські гроші. Їх проїдять, роздадуть. А що далі? Як далі?

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин