Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Земельні страсті по-ходорівське

Депутатів трьох фракцій не влаштувало те як розглядаються земельні питання у ходорівській громаді й вони покинули засідання сесії

11 березня відбулося пленарне засідання ІІІ сесії VІІІ скликання Ходорівської міської ради. У роботі сесії взяли участь голова Стрийської РДА Богдан Янко, народний депутат України Андрій Кіт, 25 депутатів, керівники відділів, комунальних підприємств, жителі громади.

Коли справа дійшла до «земельних питань», депутати від політичних партій Українська Галицька Партія, ВО «Свобода», ВО «Батьківщина» достроково покинули залу засідання. Оскільки у сесійній залі залишилось 13 депутатів із 26, відповідно до чинного законодавства, сесія вимушена була перервати свою роботу.

На початку ніщо не віщувало такого розвитку подій. Голова Стрийської районної держадміністрації розповів присутнім про наміри і плани роботи РДА, а народний депутат озвучив відповідь на депутатське звернення, вислухав запитання депутатів ради і дав на них відповіді.

Депутати розпочали роботу, розглянули 30 перших питань порядку денного, згідно з якими прийнято більше ста рішень. Зокрема бюджетні, питання освіти та культури, питання, що стосуються роботи ради, питання господарського комплексу, комунальної власності, регуляторної політики. Проте каменем спотикання стали саме земельні питання.

Що не влаштувало депутатів, які покинули сесійну залу? Із оприлюдненої заяви самих депутатів трьох партій виходило, що вони не згідні з тим, як вирішується в міській раді питання виділення окремим особам, які мають дотичне відношення до громади, земельних ділянок.

Володимир РЕВЕР, ВО «Батьківщина:

– Конфлікт із міським головою відбувся через те, що на  сесію міської ради були внесені земельні питання щодо надання земельних ділянок людям, які до нашої громади не мають стосунку.

Голова відмовився щось пояснити. Ми не проти, щоб виділяти земельні ділянки підприємцям, малозабезпеченим категоріям, учасникам АТО, але за умови, що вони проживають на нашій території. Ми не дозволимо, щоб люди, які не мають стосунку до нашої громади, отримували землю.

Юрій ЮРЕВИЧ, представник УГП (у Ходорівській міській раді партія представлена 5 депутатами):

– Дозволи на ті ділянки було надано минулим складом ради, люди вже зробили документи на ділянки. Але для того, щоб голосувати, потрібно знати мінімальну інформацію про нових власників землі. Тому була пропозиція за ділянки більше 1 га голосувати не пакетом, а окремо кожну з наданням інформації про власника, бо важливо, чи це учасник бойових дій, чи людина, яка має пряме відношення до сільського господарства, чи просто чийсь родич. Голова відмовився і продовжував ставити питання на голосування. В нас не було інших варіантів, як в знак протесту покинути засідання разом із «Батьківщиною» і «Свободою»…

Думку з цього приводу висловив і Ярослав ГАВРИЛЬЧУК, який ніби й не має стосунку до Ходорівської громади, але його «зачепило», що депутати, які покинули сесію, апелювали до політичної сили партії «ЄС»:

– Мені невідомі мотиви такого демаршу і кому депутати хотіли насолити. Хочу нагадати, що депутати, обрані за партійними списками на першій сесії XIII скликання, клялись дотримуватись Конституції України, законів України. Депутат виконує певні повноваження держави і може діяти в рамках дозволеного законом (бо громадяни можуть робити все, що не заборонено законом). Якщо депутат не згоден з тим чи іншим проєктом рішення, він голосує «проти» або «утримується». Це законно. А встати і піти – це вияв незгоди неправильний, який має негативні наслідки для громади та й для держави в цілому. Якщо і виникає серйозна конфліктна ситуація, депутатська фракція, група чи комісія приймає відповідну заяву, звернення та оприлюднює їх не сесії, відмовляється голосувати тощо. А як сильно допекло, звертаються із відповідною заявою до суду.

Необґрунтовані звинувачення, емоції інколи мають негативні наслідки, та й люди з цього сміються. Має бути належна співпраця на благо територіальної громади. Наші люди чекають від органів місцевого самоврядування територіальних громад результативних рішень, спрямованих на розвиток територій.

Втім демарш депутатів трьох партій не  вплинув на прийняте рішення, і більшістю голосів виділення земельних ділянок було проголосоване 11 березня. За відсутності кворуму сесію міськради перенесли на 16 березня. У вівторок сесія міськради продовжила роботу. І хоч «демаршів» з боку депутатів вже не було, як показує ситуація, в Ходорівській ОТГ рішення через відсутність стійкої «більшості» будуть даватися і надалі важко.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин