Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Щеплення від COVID-19: коли, як, де і хто?..

Коли почнуть робити щеплення від Ковіду? Хто і де це буде робити? Врешті: вакцинуватися чи ще почекати? Чи потрібно щепитися тим, хто перехворів?

Такі запитання сьогодні виникають у багатьох. Нічого дивного, останнім часом люди все більше задумуються над головною цінністю життя - своїм здоров’ям… Коронавірус «забрав» багатьох, у тому числі й наших знайомих, і сьогодні питання щеплення одне з найактуальніших.

З тяжкою бідою вакцину до України вже привезли. Більше того, сам міністр ОЗ і президент Зеленський зробили собі щеплення. А коли щепити будуть нас, простих людей?

За словами того ж міністра Максима Степанова, вже сформовано 347 мобільних бригад, які будуть проводити щеплення, і нині стартував другий етап їхнього навчання.

Як повідомляє Центр громадського здоров’я України на своїй сторінці у фейсбуці, члени бригад вже закінчили онлайн-тренінги, а до кінця тижня практичні навчання пройдуть щонайменше по дві мобільні бригади з кожної області.

Ми звернулися за інформацією до директора Журавнівської міської лікарні Ярослава Овсянецького. За його словами, всі чекають на вакцину. У лікарні створено і обладнано кабінет, де будуть проводити щеплення. Вакцинація проходитиме в п’ять етапів. На першому і другому етапах мають вакцинувати хворих паліативного відділення і медперсонал лікарні та медиків ФАПів, на третьому - людей старших 80 років. Іншими етапами планується вакцинувати всіх бажаючих мешканців ОТГ.

На першому етапі вакцинацію проводитиме спеціальна бригада медиків зі Стрия, в подальшому - місцеві медики.

Що собою являє вакцина, як її перевозять? Як нам повідомили, вакцину перевозять у спеціальних контейнерах, де у флаконах знаходиться по 10 доз. Після відкриття контейнера вакцина може зберігатися до 5 годин. Тому проводити вакцинацію треба планово і організовано, щоб не пропадала жодна доза.

Брак інформації породжує чутки і сумніви. Попри широку кампанію, організовану МОЗ щодо вакцини, чиновники від медицини так і не зуміли провести зрозумілу роз’яснювальну широку інформаційну кампанію для людей. Замість, того щоб пояснити як, де і коли буде вакцинація, всі перейнялися питанням: привезуть - не привезуть, коли привезуть… Це називається «піаром», а не роз’яснювальною кампанією. А тому навіть медики, які мають щепитися першими, на відміну від своїх європейських колег, переважно без захвату сприймають майбутню вакцинацію. Вони мають намір робити щеплення, проте хочуть відтермінувати його на кілька місяців...

За словами директора Жидачівської міської лікарні, станом на 3 березня у ковідному відділенні на лікуванні перебуває 50 пацієнтів. Восьмеро з них – важкі. У відділенні лікуються хворі з Дрогобича, Трускавця, Східниці, Нового Роздолу.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин