Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

На Жидачівщині проведено перевірку «секонд хендів»

Як свідчать соцдослідження, майже 40% українців одягаються в "секонд хенді" і 57% людей у віці понад 18 років купували там товари. Разом з тим 43 відсотки це цікавляться вживаним одягом. Найбільше користувачів "секонд хендом" на заході України (48%), трохи менше – на сході (41%). Жінки позитивніше ставляться до цього товару, ніж чоловіки. У містах він більш популярний, ніж у селах. Користувачами його є переважно жінки, люди середнього віку (30-39 років).

Управлінням у справах захисту прав споживачів відповідно на вимогу Львівської обласної прокуратури спільно з представниками обласної прокуратури та Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області проведено перевірки 26 суб'єктів господарювання, які проводять реалізацію одягу i взуття іноземних виробників: брендових, стокових та тих, що були у користуванні («Секонд хенд»), на території м. Львова та Львівської області.

Як повідомила в. о. керівника управління економіки Жидачівської РДА Світлана Самсонова, при перевірках встановлено численні грубі порушення чинного законодавства про захист прав споживачів. А саме: відсутність документів, які підтверджують якість та безпеку продукції (санітарно-гігієнічні висновки, затверджені МОЗ України), відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про виробника, найменування виробу, дату виготовлення, місце знаходження i т.д., як того вимагають ст.6, ст.15 Закону України «Про захист прав споживачів» та «Правила роздрібної реалізації непродовольчих товapiв» (п. 6, п. 16 р.1), затверджені наказом Міністерства економіки України від 19.04.2007 р. №104.

Одним iз значних грубих порушень, яке встановлене при перевірках торговельних об'єктів, що здійснюють продаж товарів, котрі були у вжитку («Секонд хенд»). є реалізація одягу та взуття для дітей віком до 3-х років без санітарно-гігієнічних висновків, затверджених МОЗ України. Цей факт свідчить про можливість загрози для їх життя та здоров'я.

Після проведення перевірки перед усіма установами було постановлено вимоги забезпечити продукцію санітарно-гігієнічними висновками в установленому законодавством порядку; зняти з реалізації одяг та взуття, що були у користуванні, для дітей віком для 3-х років без санітарно-гігієнічних висновків, затверджених МОЗ України; забезпечити продукцію необхідною, доступною, достовірною та своєчасною інформацією про товари відповідно до вимог чинного законодавства про захист прав споживачів.

За невиконання цих вимог до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію на території м. Львова та Львівської області одягу і взуття іноземних виробників, у тому числі брендових, стокових товарів та товарів, що були у користуванні, будуть застосовані адміністративні заходи.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин