Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Львівська обласна рада: на «Романа» обрали Ірину…

Якщо хтось хоче поговорити про щось неможливе, то це аж ніяк не стосується галицької політики: у нас можливо все...

Вкотре новообрані депутати Львівської облради довели собі і всім решта: у нас немає представництва партій, відсутня ідеологія і політична культура. Є банальне просування власних інтересів, відстоювання сфер впливу і, напевне, – фінансових потоків. І це все, незважаючи на партійні кольори і відтінки.

1 грудня, коли всі галичани святкували Романа, у стінах обласної ради було гамірно. Щоправда, попри «Романа» поглядом шукали її - Ірину Гримак. Вперше за всю історію облради головою стала жінка. У самій раді створено «коаліцію», яка Порошенку, Зеленському і Юлі в страшному сні не присниться. І коли на рівні держави об’єднання таких цих політичних антиподів 100% неможливе, то на рівні «П’ємонту» галицького політикуму це на «раз-два»… «ЄС», яка упродовж виборчої кампанії не просто жорстко, на межі фолу, критикувала «зелену владу», але й звинувачувала інші конкуруючі партії у таємній співпраці зі «Слугою народу», тепер увійшла з нею у коаліцію.

Розпочав першу сесію голова Львівської обласної ТВК Андрій Лозинський оголошенням результатів виборів. На засідання прийшли 83 із 84 зареєстрованих депутатів. Ірина Гримак як представник найбільшої фракції взялася «головувати». Як виявиться згодом, п. Ірина знала, що робить, бо саме її кандидатуру внесли на посаду очільника обласної ради. «Свобода» вирішила «поламати» сценарій і висунула свого представника.

За підсумками таємного голосування Ірину Гримак підтримав 61 депутат, а представника «Свободи» Йосифа Ситника – лише 5, хоча фракція «Свобода», яка його висунула, налічує шість депутатів. Хтось один і від «Свободи» «скурвився»… Жодного з двох кандидатів не підтримали 13 депутатів (ймовірно, «Самопоміч» та НРУ).

«Я вас запевняю, за п’ять років ви Львівщину не впізнаєте – у її процвітанні, добробуті, стабільності, у її просто такій суспільній теплоті», – запевнила Ірина Гримак у виступі після обрання. Судячи з виразів облич депутатів, дехто її слова сприйняв як погрозу.

Після перерви новообрана голова не забула подякувати попередньому очільнику облради Олександрові Ганущину. У перерві засідання, перед обранням заступників, представники п’яти з дев’яти фракцій підписали зініційований «ЄС» декларативний меморандум про співпрацю. До «ЄС» долучилися «Батьківщина», НРУ, «Голос» та УГП. Представники «Слуги народу» меморандуму не підписували, що не завадило цій партії отримати посаду заступника голови – виявилось це, щоправда, трохи пізніше. Ірина Гримак перед телекамерами заявила про «історичну мить» об’єднання демократичних проєвропейських сил, які мають намір «працювати на розвиток громади Львівщини і показувати добрий приклад на всю українську землю». І лише після цього перейшли до обрання заступників голови облради.

На посаду першого заступника було запропоновано Євгена Гірника від «Батьківщини», а на посаду заступника – Юрія Холода від «Слуги народу». До речі, Гірника досить непогано підтримали виборці Жидачівського району, а враховуючи, що він «стрийський», то можемо вважати його «своїм».

Після озвучення кандидатів на заступників про свій демарш заявила одна з фракцій підписантів меморандуму. Голова фракції НРУ Роман Филипів пояснив, що підтримка кандидата від «Слуги народу» суперечить принципам, з якими партія йшла до виборця. Але демарш – демаршем, бо, як виявилося, він на ніщо не вплинув, і посаду заступника голови ЛОР посів представник «Слуги народу» Юрій Холод. Першим заступником, нагадаємо, став Євген Гірник від « Батьківщини».

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин