Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Володимирецький сільський голова звернувся до керівництва області щодо підмивання берега Подорожненського озера

23 квітня у с. Подорожне, щоб ознайомитись із ситуацією, яка склалася на місці колишнього сірчаного кар’єру, прибула комісія у складі голови Жидачівської РДА Марії Гучко, представників обласної та районної влади. Зокрема: директор департаменту з питань цивільного захисту  Львівської облдержадміністрації Ігор Туз, заступник директора департаменту Олександр Харчук, керівник ТОВ РД ГХП „Сірка” Володимир Туз, начальник дільниці Жидачівського управління водного господарства Роман Максимов, провідний інженер-гідротехнік Жидачівського управління водного господарства Михайло Козовіта, начальник відділу інфраструктурних проєктів, житлово-комунального господарства, енергетики та захисту довкілля РДА Тетяна Трембецька, головний спеціаліст сектору з питань цивільного захисту населення РДА Богдана Гринишин.

Протягом тривалого часу в межах гірничого відводу працював сірчаний кар’єр. Після його закриття залишається значна територія у відвалах, а також озеро площею 400 га.

Після проведення робіт за проєктом закриття сірчаного кар’єру частину берегів озера було виположено та влаштовано канал для скиду води з озера.

За останніх 10 років при сильних вітрах хвилями розмивається берег південного борту озера. Причиною активізації цих процесів є незавершення робіт за проєктом.

Комісією узгоджено пропозиції щодо розробки проєктно-кошторисної документації на укріплення південного борта берега водойми та розчистки всіх каналів.

Як повідомила голова РДА Марія Гучко, Жидачівською райдержадміністрацією також буде підготовлено до департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації запит на виділення у 2021 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища коштів для виконання цих робіт.

Як зазначив сільський голова Володимир Ємець, якщо нічого не робити, то за кілька років озеро «відвоює» десятки гектарів землі, а невпорядкований канал скиду надлишкової води з озера перестане виконувати свою функцію.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин