Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Представники громад зірвали вирішальне засідання в ЛОДА щодо формування ОТГ

Обласна міжвідомча робоча група з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового рівня Львівської області 21 лютого мала розглянути формат найбільш дискусійних шести ОТГ у різних районах Львівщини та майбутньої Львівської ОТГ. Однак представники громад, не погоджуючись із рішеннями представників робочої групи, зірвали засідання.

На анонсоване ЛОДА засідання міжвідомчої групи у сесійний зал Львівської облради, який розрахований приблизно на 100 осіб, прийшли понад 500 представників громад із різних районів. Усіх охочих пустили в середину, де вони зайняли більше ніж половину сесійного залу, натовпи стояли і усіх проходах. Люди прийшли відстоювати свої ОТГ з плакатами: «Слуги народу», заберіть мафію від формування ОТГ», «Шахтарі за Сілецьку ОТГ», «Малехівській ОТГ бути», «Ні, знищенню Новострілищанської ОТГ».

На початку засідання голова міжвідомчої групи, перший заступник голови ЛОДА Василь Лозинський оголосив, що область отримала чітке доручення від Мінрегіону якнайшвидше подати на затвердження у міністерство проєкт перспективного плану. Крайній термін подання спливає саме 21 лютого.

Представники міжвідомчої групи встигли прийняти рішення щодо трьох дискусійних ОТГ. Зокрема у Бродівському районі не було підтримано пропозицію представників громад про збереження існуючої Заболотцівської ОТГ – її затвердили у складі Бродівської міської ОТГ.

Щодо Стрийського району міжвідомча група дослухалася до прохань міського голови Моршина. Тому три села, які раніше пропонували у складі Моршинської ОТГ, погодилися доєднати до Стрийської ОТГ.

У перспективному плані Сокальського району міжвідомча група не підтримала утворення окремої Сілецької ОТГ (з центром у Соснівці), затвердивши ці населені пункти у складі Червоноградської ОТГ. Це рішення збурило мешканців, які відстоювали утворення окремої Сілецької ОТГ.

Міжвідомча група спробувала перейти до розгляду дискусійних ОТГ Миколаївського району, однак безуспішно. Через крики у залі голова Василь Лозинський оголосив про закриття засідання, пояснивши, що неможливо працювати в таких умовах. Засідання тривало близько двох годин, до розгляду Львівської ОТГ справа не дійшла. Відтак рішення щодо формату майбутньої громади, найімовірніше, прийматимуть вже не ЛОДА, а Кабмін і Верховна Рада. Те саме буде і з Новострілищанською громадою.

Далі ситуація переросла у стихійний мітинг. Депутати облради від «Свободи», НРУ, «Батьківщини», активісти, представники громад по черзі виголошували свої вимоги в мікрофон. Вимагали продовжити засідання, створити нову робочу групу, але вже без чиновників, приймати власні рішення, пропонували покликати голову ЛОДА Максима Козицького, аби він прийняв усі рішення так, як цього хочуть громади.

Ситуацію спробував взяти під контроль заступник голови ЛОДА Юрій Холод, він навіть запропонував продовжити роботу. Однак, коли порахували присутніх представників міжвідомчої групи, вже не було кворуму. Представники громад залишилися у залі, вимагаючи продовження роботи міжвідомчої групи і прийняття рішень.

Як згодом у коментарі повідомила голова Новострілищанської ОТГ Галина Козяр, по громаді, яку вона очолює найімовірніше буде прийнято компромісне рішення і ОТГ приєднають до Бібрки.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин