Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Є така робота захищати державу

Йде п’ятий рік війни. Останні події на Азові, коли Росія пішла на пряму агресію, введення військового стану в державі заставили кожного з нас задатися запитанням: а що, якщо, не дай Боже?.. І хоч нинішні «політикани» різного калібру розповідають про політичну складову «військового стану» і малоймовірно, що хтось із них піде і попроситься «на збори», для простих людей актуальним, як ніколи, є питання: чи здатні Збройні Сили дати відсіч ворогу і виконувати ті функції, які й має виконувати армія – захищати громадян держави.

Напередодні Дня Збройних Сил України цього року святкувати не доводиться. Час не той, каже військовий комісар Жидачівського районного військового комісаріату Олександр Балюра. Проте пам’ятати про тих, хто сьогодні мерзне на передовій, хто залишив сімю і теплу хату та пішов в українське військо, хто у військових комісаріатах проводить непростий призов до армії, - треба.

- Хоч у нашій області і в районі, зокрема, військовий стан не введено, що змінилося у роботі військкомату?

 

- Я не відчуваю змін у службі після введення військового стану, бо фактично ми до цього працювали у «військовому стані». Все як і було, проте службовці військкомату мало не ночують на роботі. На виконання Указу Президента щодо призову громадян на строкову військову службу сьогодні добавилися ще й організаційні моменти щодо проведення зборів резервістів.

- І як виглядають справи: хочуть хлопці служити у війську?

- Попри загострене почуття патріотизму наших людей, допомогу армії продуктами та засобами, служити у війську або погоджуватися, щоб їхні чада туди йшли, охочих негусто. Цьому є ряд причин, і найбільша серед них - війна на сході. Ми на кожному кроці наголошуємо, що призовники й близько не потраплять у зону ведення бойових дій, проте, ЗМІ, чутки та небилиці про військову службу заставляють батьків «ховати свої чада від виконання обов’язку, передбаченого Конституцією. Працівникам військкомату доводиться мало не вдосвіта «ловити» майбутніх воїнів, щоб вручити їм «повістку». А ті, користуючись безвіком, виїжджають на «заробітки» до Польщі. От і виходить: патріотів багато, а служити і захищати...

- А якщо говорити мовою цифр, скільки призовників, приміром, цього року мали бути призвані і скільки на сьогодні реально призвано?

- Це військова таємниця, тим більше у сьогоднішній час. Можу сказати, що якщо, приміром, призову підлягають 100 чоловік, то реально можна призвати 20. Одні вчаться, інші є опікунами, дехто не може бути призваний за сімейними обставинами, у когось малі діти, а комусь не дозволяють релігійні переконання.

- Що, є в районі і такі?

- Звісно що є, приміром, віряни, які належать до конфесії свідків Єгови, відмовляються брати до рук зброю, і для таких передбачена альтернативна служба.

- А органи місцевого самоврядування допомагають проводити призов?

- Болюча тема. По-різному. Одні розуміють і сприяють нашим працівників, а є й такі ради, де керівникам байдуже, хоч згідно з Постановою №921 на них покладено державою ці обов’язки. Про негатив напередодні свята не буду говорити, але про тих, хто нам реально допомагає, – скажу. В першу чергу хочу сказати за Піддністрянський старостинський округ Ходорівської громади. Там робота поставлена на рівні. Молоді люди з цієї території не уникають призову, місцева влада допомагає нашим працівникам. Добре поставлена робота у Володимирцівській сільській раді. Таким керівникам хочеться тільки подякувати.

- Що чекає на тих, хто ухиляється від призову? Колись за такі речі можна було і «сісти».

- Сьогодні за злісне ухиляння максимум можна отримати один рік «умовно». І хоч умовний термін - це все ж судимість і пляма на подальше життя, четверо призовників із весняної призовної кампанії отримали такі судові вироки і вже зараз у правоохоронні органи передано ще 4 справи. До речі, цього року призов на строкову військову службу триватиме до кінця грудня.

- Нині, після запровадження на окремих територіях військового стану, відбуваються збори військовозобов’язаних. Що це таке і куди військовозобов’язаних відправляють?

- Сьогодні проходить планова відправка резервістів оперативного резерву першої черги на навчальні збори. Тільки вчора ми з нашого військкомату відправили 11 чоловік. Навчання триватимуть від 15 до 20 днів. Тому до новорічних свят усі мають повернутися додому, до своїх сімей. Перші групи резервістів відправили у навчальний центр на Яворівський полігон.

Що ж до матеріального забезпечення, то всі отримають грошові компенсації, передбачені чинним законодавством. За кожним резервістом, якщо він працює, закріплюється робоче місце. На період навчальних зборів також не використовується відпустка. Резервістам виплачують середньомісячну зарплату, яку вони заробляли. Окрім того, їм передбачена виплата за перебування у резерві і за проходження навчальних зборів.

- 6 грудня Вас вітатимуть із Днем Збройних Сил України. Що Ви можете сказати людям?

- Користуючись нагодою, хочеться наголосити, що основним завданням зі зміцнення обороноздатності нашої Батьківщини повинно бути військово патріотичне виховання, що передбачає вироблення високого ідеалу служіння народові, готовності до трудового та героїчного подвигу в ім’я процвітання Української держави. Тоді молоді хлопці не будуть уникати служби, а сама служба має стати престижем для кожного справжнього чоловіка. Це не пусті слова на тлі відкритої агресії Росії і сьогоднішнього військового стану. Військові з честю виконають свій обов’язок. Зі спільною народною підтримкою, розумінням всіх, що захист держави – справа кожного громадянина.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

На фото працівники Жидачівського РВК разом із військовим комісаром.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин