Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

На місці генделика – територія казки

У переддень Дня св. Миколая у Жидачеві в центрі міста відкрили альтанку. Не просту, а казкову. Адже створена вона за мотивами казок Івана Яковича Франка «Коли ще звірі говорили». Ідея облаштувати в міському парку місце, де б могли з насолодою та користю відпочивати діти та батьки, міським головою виношувалась давно. Цьогоріч за підтримки однодумців її вдалося втілити в життя. Місце для його облаштування вибрали невипадково. Колись тут стояли генделики, адже й костел тоді слугував за автобусну станцію… Щоб це місце вже ніколи не уподібнювалось до минулих часів, вирішили надати йому зовсім іншого значення й навіть вигляду. Казкова альтанка – територія безтурботного дитинства - найкраще цьому слугуватиме, подумали в мерії.

Основні роботи з облаштування альтанки виконала підрядна організація Володимира Мелеха, благоустрій території провели працівники міського комунального господарства (начальник – Володимир Петрінець, заступник – Богдан Ладика). Міському бюджету це обійшлося в близько 200 тис. грн.. «Спершу планували спорудити такий собі «бейбі-паркінг», а потім вирішили розширити його до казкового міні-містечка. У центрі альтанки стоятимуть фігурки царя звірів — Лева, Лиса Микити та інших персонажів із дитячих творів Івана Франка. Казки ж читатимуть самі діти», - зазначив заступник міського голови Ярослав Гаврильчук.

Довго міркували, як же назвати альтанку, варіантів було безліч, але всім сподобалась назва, яку запропонувала секретар Жидачівської міської ради Ольга Лешков'ят, «Коли ще звірі говорили». Саме так називається збірка казок Івана Франка. Звідси й ілюстрації, що прикрашають альтанку. Їх намалював художник Михайло Романів.

Малюнки та казові герої у центрі альтанки – це ще не всі приємні несподіванки. Всі, хто завітає на територію казки, матимуть змогу почути у виконанні читців Жидачівської бібліотеки, вихованців Центру творчості дітей та молоді, юних мешканців Жидачева історії, написані Іваном Яковичем. Аудіозаписи казок проводить редакція Жидачівського районного радіомовлення (головний редактор – Ірина Берник). Казки для жидачівської малечі читають Маргарита Підлісецька, Софія Паламар, Владислав Михайленко, Ольга Гнидка, Діана Багрій, Анастасія Хомин, Андріанка Данилець та відома львівська казкарка Леся Кічура. Добірку дитячих пісень, мелодій проводить директор Жидачівської дитячої музичної школи Володимир Кузишин.

Для того, щоб задум втілити в життя, попрацювали фахівці під керівництвом підприємця, депутата Жидачівської районної ради Миколи Шумельди, встановивши відеоспостереження та озвучення альтанки. Крім того, що найбільше втішило усіх, хто завітав на відкриття, на території альтанки діятиме безкоштовний wi-fi зв’язок. Про щоденний музичний супровід дбатиме Олег Гапун.

18 грудня урочисто відкрили територію казки «Коли ще звірі говорили». Символічну стрічку перерізали юні учасники художньої самодіяльності міста Юліана Купець, Володимир Білінський, Лілія Липова, Захар Шепітяк, Тетяна Слотвінська.

Святковий захід підготували працівники МБК «Папірник» (директор - Микола Микитин). Ведучі урочистостей - Світлана Голобородько і Оксана Василюк привітали малечу й жителів міста. Звучали пісні у виконанні вокального колективу «Панянки-галичанки», Світлани Голобородько і Каріни Мирги.

До присутніх із вітальним словом звернувся міський голова Володимир Левко, який висловив сподівання, що завдяки старанням міської ради, меценатів місто набуватиме більшого комфорту й Жидачів справді стане містом, у якому хочеться жити й у якому залишатиметься молодь, що є основою розвитку. Міський голова подякував усім, хто долучився до такої доброї справи.

На відкриття території казки «Коли ще звірі говорили» завітав і святий Миколай. Усі присутні на святкуванні отримали щедрі гостинці. Діти святому Миколая дарували вірші. Надалі всіх діточок він запросив до міського будинку культури «Папірник», де продовжилось святкування.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин